Domů Nemoci Kůže Co na suché vlasy – babské rady

Co na suché vlasy – babské rady

1481

Suché vlasy nemají uvnitř dostatek vlhkosti, což v konečném výsledku zhoršuje jeho jeho schopnost se přizpůsobit. Vlasy jsou špatně tvarovatelné, málo pružné, vypadají matně, neleknou se, na dotek jsou drsné, tvrdé a nepoddajné. Často se cuchají. A kromě toho všeho mají i roztřepené konečky, lámou se a jsou velice křehké.

Příčina vzniku suchých vlasů

Stav suchých vlasů může v závislosti na různých okolností kolísat. Suché vlasy vznikají, když žijete v suchém prostředí, často je fénujete anebo je příliš vystavujete slunci. Voda se pak odpařuje zvenčí i zevnitř, vlas praská a trhlinkami pak odchází další vlhkost a také i živiny. Vlas se pak stává ještě více náchylný k dalšímu poškození. Toto je jeden z nejčastějších příčin vzniku suchých vlasů, avšak suché vlasy mohou vzniknout i tehdy, když je ve vlasové části nedostatečná produkce mazových žláz. Tyto lidi pak zlobí nejen suché vlasy, ale i svědivá pokožka a šupinky kůže ve vlasech. Suché vlasy mohou vzniknout i jako následek častých anebo nevhodných kadeřnických úprav. Pozor si dejte na volbu barev. Škodí i časté a nešetrné zesvětlování nebo trvalá a melír provedené v krátkém časovém úseku.

Suchým vlasům škodí

  • Drsné česání, protože se mohou polámat.
  • Časté používání laku na vlasy.
  • Další přesušování, tedy fénování, pobyt v soláriích, na sluníčku apod.
  • Celková špatná péče.
  • Drastické chemické úpravy.

Jak opravit suché vlasy?

Poškozené vlasy se samy od sebe neopraví, je nutné nechat narůst nové a zdravé a to je dlouhodobý proces. Pomoci si můžete i s vlasovou maskou, která vlasy dokonale vyhladí. Na vlasy si nejlépe na noc naneste panenský olivový olej, zabalte si vlasy do potravinové fólie a ručníku a běžte spát. Zábal mějte na hlavě minimálně jednu hodinu. Vlasy pak snadno omyjte šamponem.

Vaječný zábal

Velmi efektivní je i zábal vyrobený ze dvou vaječných žloutků, které vyšleháte s dvěma lžičkami olivového oleje. Směs se nanáší na čerstvě umyté, stále však ještě vlhké vlasy. Nechá se působit po dobu 15 minut. Potom se vlasy opláchnou vlažnou vodou.

Majonézová kúra

Tato kúra není z kupované majonézy, ale z kvalitní majonézy, kterou si vyrobíme sami. Na výrobu potřebujeme olej, vejce a ocet. Takováto čerstvá majonéza vás pak dokáže zbavit i suché pokožky a svědění. Zábal nechte na hlavě působit 15 minut. Pak vše opláchněte teplou vodou a užijte k tomu oblíbený šampon.

Pivní péče

Pozitivní účinky piva na krásu jsou známé. Spolu s vejcem a olejem pak vzniká dokonalý kondicionér, který dokáže suché vlasy uzdravit. Naneste je na vlasy a nechte působit 15 minut, pak je důkladně umyjte šamponem.

Medový zábal

Dalším skvělým přírodním prostředkem, který nám může pomoci se suchými vlasy je medový zábal vyrobený smícháním dvou lžiček medu, dvou lžiček rostlinného glycerinu a čtyř lžiček extra virgine panenského olivového oleje. Nanáší se na vlasy po umytí vlasů šamponem a následně jej důkladně opláchněte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here