Domů Nemoci Léky Infectoscab

Infectoscab

633

Pod názvem Infectoscab se skrývá insekticid s účinnou látkou Permethrin, který náleží do rodiny pyretroidů. Jde o syntetickou chemikálii, jež působí jako přírodní výtažky z květů chryzantémy. Užívá se k hubení hmyzu. Přípravky, které obsahují tuto látku se užívají nejen na ochranu člověka, ale i zvířat a setkat se s nimi můžete u potravin, krmných plodin, oblečení, stavbách a budovách. látkou mohou být ošetřeny i restaurace. Látka byla registrována v roce 2006 v Agentuře pro ochranu životního prostředí v USA.

K čemu se užívá Infectoscab?

Samotný Infectoscab je u nás dostupný pouze ve formě krému, který v lékárně získáte pouze p předložení receptu. Jde o lék, který je předepsán pro léčbu svrabu. Svrab způsobuje Sarcoptes scabiei. Krém je vhodný pro léčbu osob starších dvou měsíců.

Jak se užívá? Jeho aplikace a dávkování

Není-li lékařem nařízeno jinak, je vhodné krém aplikovat v dávce 30 gramů, což může být jedna až půl tuby dospělým a dětem starším 12 let. Děti od 6 do 12 let si aplikují dávku poloviční. Dětem do 6 let se nanáší pouze 7,5 gramů krému. Krém se nanáší na kůži, rozhodně tento lék není určen k polykání. Na povrch kůže se nanáší pouze tenká vrstva krému. U dospělých je přitom zapotřebí, aby došlo k souvislému nanesení na celé tělo, a to včetně krku, dlaní a plosek nohou. Vynechává se pouze hlava, která se maže pouze tehdy, když na ní najdete známky svrabu. Neopomeňte pečlivě ošetřit meziprstní prostory na rukou a nohou, zápěstí, lokty, podpažní jamky, zevní genitálie a hýždě.

Kontraindikace

Infectoscab se nesmí užívat tehdy, když je zde přecitlivělost na tento lék. Pozor by měli dát i lidé s alergií na chryzantémy. Krém se nesmí dostat do očí, do otevřených ran, vnitřního genitálu anebo dovnitř do nosu.

Interakce

Interakce nejsou známy, protože průzkumy nebyly provedeny.

Nežádoucí účinky

Objevit se mohou poruchy nervového systému, pálení kůže, brnění a bolesti hlavy. Dále se mohou objevit alergické reakce, dýchavičnost, nevolnost, zarudnutí, vyrážka, suchá kůže, hyperpigmentace kůže, dermatitida, svědění, mravenčení. Pruritus a dermatitida může přetrvávat až čtyři týdny po ukončení léčby, protože je způsobena reakcí na odumřelé zákožky svrabové.

Předávkování

Při nanášení léku se nemusíte obávat předávkování. Krém by však neměl být užíván vnitřně. Pokud se tomu tak stane, kontaktujte lékaře. Akutní otrava může vyvolat nevolnost, bolest hlavy, závratě a únavu. Ve velmi vážných situacích se může objevit necitlivost, podrážděnost, křeče a necitlivost.
V lékárně je dostupný krém Infectosceb 5% v balení po 30 gramech a také po 60 gramech. Nabízí se rovněž i v balení po pěti tubách těchto dvou různě velkých krémů (30 a 60 gramech). Krém skladujte v chladu, suchu a temnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here