Domů Reklamní články Jak probíhá laserová operace očí

Jak probíhá laserová operace očí

387

Laserová operace očí je dnes již běžným zákrokem, díky kterému se pacient může zbavit krátkozrakosti či jiné oční vady, která ho omezuje. Také zrovna o ní uvažujete? Co je dobré vědět o laserové operaci očí.

O laserové operaci očí

Brýle
Brýle

Laserová operace očí se provádí především za účelem odstranění krátkozrakosti. Díky této možnosti už nebudete potřebovat kompenzaci v podobě brýlí či očních čoček. Kromě krátkozrakosti odstraňuje také dalekozrakost a astigmatismus.

Laserová operace je rychlá a bezbolestná. Existují různé laserové metody, kterými se zákrok provádí. Liší se tím, zda je část rohovky u zákroku uříznutá či obroušená. Obroušení je přesnější metodou. Oříznutím nelze korigovat všechny oční vady. Nepoužívá se při korekci dalekozrakosti a není vhodná ani při odstraňování složitějších očních vad.

Průběh laserové operace očí

Laserová operace očí se provádí ambulantně. Pacient by měl na zákrok přijít s doprovodem. Celková doba, kterou pacient stráví v nemocnici včetně podání léků a předoperačních vyšetření, je cca 3 hodiny.

Před začátkem zákroku dostane pacient léky na uklidnění a provedou se předoperační přípravy, při kterých se do očí aplikují kapky s anestetiky.

Samotná operace laserem trvá jen několik desítek vteřin. Zákrok spočívá v odstranění povrchové části rohovky. To se provádí laserovým paprskem, který je řízený počítačem.

Po zákroku pacient odchází domů. Měl by jít rovnou domů a pokusit se usnout. Po odeznění anestetik jsou typické bolesti a řezání v očích. Pacient dostane domů ochranný gel a kapky, které obtíže zmírňují.

Rohovka se většinou zhojí do dvou dnů. Poté již většina pacientů další obtíže spojené s bolestí či řezáním v oku nemá.

Prvních 14 by pacient neměl chodit do zakouřeného prostředí, bazénu, sauny či posilovny. Ženy by se neměly líčit alespoň 3 dny po zákroku.

1 komentář

  1. Byla jsem a jen samá chvála, jak na samotný zákrok, tak i na kliniku horní počernice, kde jsem na zákroku byla. Je to úžasný pocit bez brýlí. Odmaluju se, kdy chci, do vody skočím bez rozmyslu, nezapařují se mi brýle v chladnějším počasí. Jednoduše, zlepšila se mi kvalita života a já jsem ráda, že jsem se na tuto operaci odhodlala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here