|

Jak probíhá laserová operace očí

Laserová operace očí je dnes již běžným zákrokem, díky kterému se pacient může zbavit krátkozrakosti či jiné oční vady, která ho omezuje. Také zrovna o ní uvažujete? Co je dobré vědět o laserové operaci očí.

O laserové operaci očí

Brýle

Brýle

Laserová operace očí se provádí především za účelem odstranění krátkozrakosti. Díky této možnosti už nebudete potřebovat kompenzaci v podobě brýlí či očních čoček. Kromě krátkozrakosti odstraňuje také dalekozrakost a astigmatismus.

Laserová operace je rychlá a bezbolestná. Existují různé laserové metody, kterými se zákrok provádí. Liší se tím, zda je část rohovky u zákroku uříznutá či obroušená. Obroušení je přesnější metodou. Oříznutím nelze korigovat všechny oční vady. Nepoužívá se při korekci dalekozrakosti a není vhodná ani při odstraňování složitějších očních vad.

Průběh laserové operace očí

Laserová operace očí se provádí ambulantně. Pacient by měl na zákrok přijít s doprovodem. Celková doba, kterou pacient stráví v nemocnici včetně podání léků a předoperačních vyšetření, je cca 3 hodiny.

Před začátkem zákroku dostane pacient léky na uklidnění a provedou se předoperační přípravy, při kterých se do očí aplikují kapky s anestetiky.

Samotná operace laserem trvá jen několik desítek vteřin. Zákrok spočívá v odstranění povrchové části rohovky. To se provádí laserovým paprskem, který je řízený počítačem.

Po zákroku pacient odchází domů. Měl by jít rovnou domů a pokusit se usnout. Po odeznění anestetik jsou typické bolesti a řezání v očích. Pacient dostane domů ochranný gel a kapky, které obtíže zmírňují.

Rohovka se většinou zhojí do dvou dnů. Poté již většina pacientů další obtíže spojené s bolestí či řezáním v oku nemá.

Prvních 14 by pacient neměl chodit do zakouřeného prostředí, bazénu, sauny či posilovny. Ženy by se neměly líčit alespoň 3 dny po zákroku.

Další články z rubriky

Tagy: , , ,

1 Odpověď pro “Jak probíhá laserová operace očí”

  1. Diana napsal:

    Byla jsem a jen samá chvála, jak na samotný zákrok, tak i na kliniku horní počernice, kde jsem na zákroku byla. Je to úžasný pocit bez brýlí. Odmaluju se, kdy chci, do vody skočím bez rozmyslu, nezapařují se mi brýle v chladnějším počasí. Jednoduše, zlepšila se mi kvalita života a já jsem ráda, že jsem se na tuto operaci odhodlala.

Zanechte odpověď