Domů Reklamní články Léky na dovolenou

Léky na dovolenou

517

Dovolené jsou v plném proudu a pokud vás ta vaše vytoužená dovolená právě čeká, jistě jste už přemýšleli, zda a jaké léky vzít sebou. Stranou ponechme léky, které užíváte pravidelně. Ty samozřejmě doma nesmíte zapomenout a musíte je užívat i o dovolené. Ale i pro ty z nás, co dlouhodobě žádné léky neužíváme, se vyplatí mít sebou základní léky.

Možná si řeknete, že je to zbytečné, že je lékárna v každém menším městě a jistě není problém zakoupit léky i v zahraničí, pokud neodlétáte na nějaký pustý ostrov. Ovšem dalším problémem v zahraničí může být jazyková bariéra a vyšší cena léků. Cestovní lékárnička se vám jistě bude hodit i na tuzemské dovolené, zvlášť, když vás například rozbolí zub v noci a těžko budete po kempu shánět lék proti bolesti. Šikovně a chytře sbalená lékárnička bude malá, lehká a jistě se vejde do každého kufru nebo batohu.

Co patří do cestovní lékárničky

  1. léky, které pravidelně užíváme – je to sice samozřejmost, ale leckomu se stane, že při tom všem shonu před dovolenou si zapomene vzít sebou svoje pravidelně užívané léky.
  2. léky proti nevolnosti – ještě dříve, než na místo naší dovolené dorazíme, musíme strávit nějaký čas v různých dopravních prostředcích. Někomu se dělá špatně v autě, někomu v letadle. Každý, kdo o sobě ví, že trpí cestovní nevolností, by měl před odjezdem na dovolenou užít lék proti této nepříjemnosti (Kinedryl, Travel Gum).
  3. léky proti bolesti – bolest hlavy, zad či zubů nás bohužel může potrápit i na dovolené. Pár tabletek Panadolu nebo Paralenu (případně sirup pro malé děti) nás dokáže zbavit bolesti a zachránit nám dovolenou. Tyto léky vám navíc uleví i při horečce.
  4. léky na alergii – využijí je i ti, kteří alergií netrpí. Pokud vás například štípne vosa nebo včela nebo dostanete svědivou kopřivku z ovoce, uleví vám právě léky na alergii. Výběr je široký a záleží jen na vás, pro který lék se rozhodnete (Zyrtec, Zodac, Fenistil). Použít navíc můžete i různé formy léku – tabletky, kapky nebo gel (hlavně na štípance).
  5. léky proti průjmu – strava na dovolené je přeci jen jiná, než na kterou jsme zvyklí z domova. Hlavně děti nebo citlivé jedince proto může potrápit průjem. Včasné podání léku (Smecta, Imodium, Hylac forte, živočišné uhlí) nás průjmu zbaví a neodsoudí nás k dovolené strávené na toaletě.
  6. léky na nachlazení – změna klimatu při cestách k moři nebo naopak časté střídání počasí v tuzemsku nám může způsobit nepříjemné letní nachlazení spojené s bolestí v krku, rýmou a kašlem. Pomohou vám léky na chřipku, na bolesti v krku a proti kašli a rýmě  (Mucosolvan, Bromhexin, Nasivin, Orofar, Septolete). Volte vámi osvědčené léky, které běžně používáte, když „na vás něco leze“.
  7. něco na první pomoc – i při sebevětší opatrnosti se může stát cokoliv a proto je nezbytné mít sebou dezinfekci (Betadine), obvaz, náplast a něco na drobné poranění svalů a kloubů (např. Fastum gel).
  8. oční kapky – hodí se vám, když začne oko z neznámého důvodu řezat či pálit a kapky (např. Opthalmo septonex) pomohou vyplavit případné nečistoty.
  9. další léky volte podle potíží, které vás čas od času potkají během roku – někomu se často dělají opary, jiného trápí zácpa nebo nadýmání, někomu zase nedá spát rozbouřený žlučník. Vyplatí se přibalit i repelent proti klíšťatům a komárům.

Ušetřete si čas nákupem přes internet

Je jasné, že před dovolenou má každý práce a starostí až nad hlavu. Nějaký ten čas ušetříte, pokud potřebné léky nakoupíte přes internet. Každá internetová lékárna nabízí širokou nabídku léků a potravinových doplňků, takže si v pohodlí domova a v klidu doplníte vaše domácí zásoby léků. Když vás pak náhodou na dovolené překvapí nějaké zdravotní obtíže, budete rádi, že jste doma věnovali trochu času potřebného k sbalení cestovní lékárničky.

1 komentář

  1. Dřív jsem toho na dovolenou tahala strašně moc a teď beru jenom základní věci a to: ibalgin, endiaron, náplasti, panthenol, oční kapky, rehydratační roztok valosun a kinedryl. To je všechno

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here