Modul IB je rozsáhlý modul v jehož rámci probíhá integrovaně výuka anatomie, histologie, fyziologie, biochemie a morfologie.

Anatomie

Výuka anatomie probíhá na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v rámci modulu IB. Zkoušku z anatomie budete skládat ve druhém ročníku v rámci zkoušky z celého modulu.

Kde se dají najít na internetu kvalitní materiály pro studium anatomie?

Zcela určitě se vyplatí využívat prezentace, které máte k dispozici od svých kruhových asistentů. K nim se dostanete prostřednictvím následujících stránek – http://www.lf3.cuni.cz/cs/pracoviste/anatomie/ a zde kliknete na odkaz na původní výukové stránky anatomie (http://old.lf3.cuni.cz/anatomie/kostra.htm), kde v sekci studijní materiály najdete všechno potřebné, včetně informací o přihlašování ke zkouškám, syllabus přednášek a cvičení a další zajímavé informace o naší milé Anče.

Další zdroje jsou:

http://www.anatomylab.com (tenhle web nabízí rozsáhlý anatomický atlas včetně několika různých testů zaměřených na jednotlivé anatomicky významné útvary na lidském těle. Výborná pomůcka pro zopakování anatomie a přípravu na dílčí zkoušení i modulovou zkoušku).

http://nan.upol.cz (moc pěkný anatomický atlas s hezkými fotografiemi, který pro nás připravila Univerzita Palackého v Olomouci). Kvalitní materiál pro samostudium.

Histologie

Výuka histologie probíhá v rámci modulů IA a IB.