Domů Nemoci Imunitní systém Alergie na vonné svíčky

Alergie na vonné svíčky

Alergie na vonné svíčky není nic výjimečného, u mnoha lidí vyvolává pálení vonných svíček různé alergické reakce. Vůně, které jsou přítomny ve většině svíček jsou přitom těmi nejčastějšími viníky. Nutno říct, že do vonných svíček se používá více než 5000 různých vůní a jejich kombinací. Vadit vám přitom může jen jedna. 

Problematika alergie na vonné svíčky 

Měli byste vědět, že pokud se u vás objeví alergické reakce na některé vonné svíčky, budou to spíše ty parafínové svíčky, než ty z včelího vosku. Také, co se týká projevů, bývá mezi nimi rozdíl. Svíčky vyrobené z esenciálních olejů nemusí způsobovat stejné reakce jako svíčky vyrobené z umělých vonných látek. Mnohdy se stává, že když je svíčka o jedné vůni, snesete ji spíše, než, když je smíchána s dalšími vůněmi. Odhalit, která vůně vám vyvolává alergickou reakci je mnohdy takřka nemožné. 

Alergie na vosk svíčky 

Když se na problém podíváme blíže, tak vězte, že když se vosk zapálí, může způsobovat alergii. Nejvíce problematický je přitom parafínový vosk a následně pak sojový vosk. Pokud se alergie objeví a vy se nechcete vzdát pálení svíček, zvažte, zda místo nich nezapálíte svíčku, která je vyrobena ze 100% včelího vosku, kde je riziko vzniku alergické reakce nejnižší. 

Alergie na vůni svíčky 

Odhalit na jakou vůni jste přesně u svíčky alergičtí, nemusí být snadné, protože jde obvykle o kombinace různých vůní. Jedinou cestou v tomto případě je vyhýbání se vonným svíčkám, protože nikdy nevíte, kde se zrovna ta vůně, která vám vadí, objeví. 

Alergie na saze a kouř 

Některé svíčky hoří s větším uvolňováním částic do vzduchu než jiné svíčky. Berte prosím v úvahu, že různé praskající svíce nebo svíce s dřevěnými knoty produkují více sazí a kouře. To pak mohou vést k alergickým problémům. Pokud jste alergici, nejsou pro vás proto tyto svíce tou nejlepší volbou. Nevhodné jsou i pro astmatiky, protože jde o respirační alergeny. Faktem je, že v tomto případě sojové svíčky produkují méně kouře, než svíčky vyrobené z nekvalitního parafínu. Pokud chcete snížit riziko alergické reakce, vybírejte si kvalitní svíčky a užívejte ideálně ty s čistými bavlněnými knoty, které i při pálení upravujte. 

Projevy alergických reakcí na vonné svíčky 

Alergické projevy na vonné svíčky mohou být spojeny s bolestí hlavy, závratěmi, rýmou, ucpaným nosem, svěděním očí, problémy s dutinami a kýcháním. Objevit se také může i kašel a sípání. A mimo to se mohou objevit rovněž i kožní reakce, jako třeba kopřivka. 

Jak se můžete vyhnout alergické reakci? 

Alergie na vonné svíčky neznamená, že se budete muset vzdát všech svíček. Důležité pro vás je rozeznat, které svíčky spouští reakci, a které ne. Nejnižší pravděpodobnost alergické reakce je spojena s užíváním přírodních vosků a vysoce kvalitních komponentů. Hledejte svíčky s bavlněným knotem a s bezdýmným hořením. Obsahovat by měla ryze čisté esenciální oleje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here