Domů Reklamní články Bolení zubů

Bolení zubů

Bolení zubů je snad jeden z nejobávanějších a současně i nejvíce nepříjemných zdravotních problémů, za který si ale většina z nás může sama. Mnoho lidí se bojí zubaře jako čert kříže, takže se vyhýbají pravidelným prohlídkám a zuby ponechávají „svému osudu“. Často se pak stane, že se bez varování objeví až nesnesitelná bolest a my s prosíkem běžíme k nejbližšímu doktorovi a trpíme víc, než bychom vlastně museli. V tomto článku se zaměříme na zdraví zubů obecně, podíváme se na hlavní příčiny a také poradíme, jak si od bolesti ulevit.

Hlavní příčiny bolení zubů

Důvodů, proč se bolest zubů objevuje, je možné najít hned několik. Nejčastější příčinou je zanedbaný zubní kaz. Pokud není kaz včas odhalen a vyléčen, může to mít i vážné následky. Zatímco v počátku by stačil jen malý zákrok, pokud se kaz rozšíří, je třeba někdy i zub vytrhnout. Další častou příčinou bolesti zubů může být zánět dásní či nervů. Až extrémní bolest může způsobit nečistota, která se dostane do zubních kanálků.

Čím dříve, tím lépe

Pokud se bolest zubů dostaví a neutichá, je třeba rychle jednat a co možná nejdříve navštívit zubního lékaře. Rozhodně návštěvu neodkládejte, vezměte si propustku k lékaři a jděte. Jestliže vás nemůže vás zubař z nějakého důvodu ihned přijmout, nebojte se a jděte na zubní pohotovost. Zde vás musí přijmout v každém případě. Počítejte ale s tím, že na pohotovosti většinou provádí jen provizorní řešení, takže bude třeba poté zajít k vašemu zubaři.

Jak si od bolesti zubů rychle ulevit

Existuje hned několik poměrně spolehlivých způsobů, jak si od bolesti zubů poměrně rychle ulevit. Pomoci může kloktání. Sami si ale musíte vyzkoušet, jestli vám lépe zabere kloktání studené nebo teplé vody. Kloktat můžete i bylinkové čaje. Výborně zabírá například čaj z meduňky. Pomoci také může, pokud na bolavý zub skousnete stroužek česneku. Dobrý je také teplý obklad. Pokud nic nezabírá, můžete si vzít prášek na bolest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here