Domů Zdravý životní styl Bolestem svalů a kloubů byste měli předcházet! Jak na to?

Bolestem svalů a kloubů byste měli předcházet! Jak na to?

Bolest svalů a kloubů je bohužel v dnešní době zcela běžná u většiny z nás. Když přichází jen občas, například z přepracování nebo kvůli naražení avalů, nic zásadního se neděje. Stačí poškozenému místu pár dnů ulevit a vše je zase v pořádku. Pokud je ale bolest chronická, svaly nebo klouby bolí neustále a vše se zhoršuje, může výrazně omezit každodenní život. Na bolest, stejně tak jako na nemoc, je nejlepší prevence. Začněte problémy řešit ještě než nastanou. Později by vše bylo složitější.

Co pomáhá?

Nejprve začneme radou, která vás nic nebude stát. Tedy jen pár minut času denně a trochu peněz za vodu. Na klouby, šlachy a svaly pomáhá, když se mohou dobře uvolnit. Stačí si napustit horkou vanu a na 20 minut denně do ní zalézt. Na bolesti svalů je velmi prospěšné i saunování, při kterém dochází k lepšímu prokrvení a svaly odbourávají bolest. Pomáhá také střídání teplot. Zejména v případě kolen a kotníků. Přikládejte na nohy střídavě teplé a studené obklady.

Bolavé koleno

Zdravá strava a správný pitný režim

I špatná a nevyvářená strava může být zárodkem pro bolesti bederní páteře, svalů a kloubů. Pro svaly je důležitý především dostatečný obsah hořčíku, železa a vitamínu C ve stravě. V opačném případě jsou svaly více citlivé a také náchylné ke křečím. I na výživu kloubů je třeba dbát. Tady je důležitý vitamín D a vápník. Když se budete na stravu více soustředit, už po pár týdnech pocítíte výsledky.

Co když výsledky potřebujete dříve?

Jenže co dělat v případech, kdy už vás svaly nebo klouby skutečně hodně bolí a bolest neustupuje? V takovém případě pomohou léky na klouby a svaly. A nemusíte pro ně hned běžet k doktorovi pro recept. Vyzkoušet nejprve můžete volně prodejné léky bez předpisu. Velmi účinné jsou například Olfen náplasti nebo Olfen gel. Ty pomáhají ulevovat od bolesti kloubů a svalů až na 12 hodin.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here