Domů Nemoci Příznaky Brnění celého těla

Brnění celého těla

Mravenčí vás celé tělo? Vyděsilo vás to a vy se ptáte, proč? Povíme vám to, my to totiž víme.

Nejčastější příčiny mravenčení těla

To, že setkáme s mravenčením končetin, není nic výjimečného. Mnohdy se tomu stává po probuzení, kdy jsme si ponejvíce nevhodnou polohou dočasně utlačili nějaký nerv. Zde to funguje podobně jako se skřípnutým kabelem. Utlačený nerv jednoduše nepřijímá, ani nevysílá signál a končetina proto brní. Tento stav nezanechává žádné následky. Potom, co se nervy uvolní, ruka se prokrví a brnění pak během několika vteřin vymizí. Pokud vás takové brnění postihuje pravidelně, stojí za zvážení, zda nemáte problém s nedostatkem minerálních látek.

Brnění rukou jako následek přetížení

Pakliže trvale brní ruce, může jít o tzv. syndrom karpálního tunelu. U tohoto onemocnění pak dochází k útlaku nervu v zápěstním kanálu. Nejvíce jím trpí lidé, kteří přehnaně namáhají zápěstí. Jde tedy o onemocnění úředníků i pokladních a vlastně všech, kdo se živí prací s počítačem. Léčba může dospět až do chirurgického zákroku.

Brnění celého těla jako jeden z projevů strachu

Brnění celého těla však může být i jedním z příznaků úzkosti. Vedle brnění si lidé s úzkostí také mohou stěžovat na bušení srdce, motání hlavy, třes rukou, dušnost, zvýšená teplota, problémy se spánkem, žaludeční problémy a dokonce i bolest hlavy.

Brnění celého těla může být i příznakem mnohem závažnějších obtíží

Jedním ze stěžejních příznaků roztroušené sklerózy je brnění celého těla, přesněji brnění konečků prstů, končetin a jiných částí těla. Vedle tohoto příznaku se objevit mohou i potíže se zrakem, změna citlivosti, závratě, motání hlavy, deprese, únava a pak také i zakopávání, ztráta a oslabení jemné motoriky a spousta dalšího.

Co je roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza je onemocnění s nepřeberným množstvím příznaků, jež se projevují podle toho, v které části mozku nebo míchy se utvoří zánět. Všeobecně však platí, že neexistují dva lidé, kteří by měli stejné příznaky. Projevy mohou mít i různou intenzitu. Některé projevy však jsou pro tuto nemoc typické a pokud je objevíte, neváhejte a navštivte svého lékaře. Čím dříve se totiž nemoc začne řešit, tím lepší je pak prognóza. Nemoc můžete zastavit nebo alespoň zpomalit. Jedním ze stěžejních příznaků je právě brnění těla.

Diagnostika roztroušené sklerózy

Základ diagnostiky představuje klinické vyšetření, dále pak magnetická rezonance a lumbální punkce. Dále se můžou provést tzv. evokované potenciály. Jde o somatosenzorické evokované potenciály, motorické evokované potenciály nebo sluchové evokované potenciály. K vyšetření se užívá spousta přístrojů a elektrod, účelem je změření rychlosti přenosu nervových signálů nervovými drahami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here