Domů Reklamní články Chřipka a angína: Jak předejít nejčastějším onemocněním?

Chřipka a angína: Jak předejít nejčastějším onemocněním?

Prakticky každého z nás alespoň jednou za rok přepadne nějaké onemocnění. Zdaleka nejčastějším je nachlazení, pakliže se dá vůbec považovat za nemoc. V jeho případě se však nejedná o nic vážného. Horší situace už přeci jen nastává, pokud vás trápí chřipka a angína. Obě tato onemocnění už je třeba léčit, jinak se váš zdravotní stav bude jen těžko zlepšovat. Abyste se jim vyhnuli, je důležité dbát na důkladnou prevenci.

Chřipka

Většinu populace trápí zejména v chladných zimních měsících. Není výjimkou, že v tuzemsku dokonce bývají vyhlašované chřipkové epidemie, kdy se nemoc mezi lidmi šíří velmi rychle.

K průvodním jevům, jimiž je chřipka charakteristická, patří vysoká teplota, silné bolesti kloubů, svalů a hlavy. Jste malátní, unavení, naprosto bez energie. Pro léčbu se vždy doporučuje absolutní klid na lůžku a pití dostatečného množství nealkoholických tekutin. Pakliže není horečka extrémně vysoká, není leckdy ani nutné chodit k lékaři, stačí jen užívat volně dostupné léky na chřipku. Je ale zapotřebí si stav hlídat, v některých případech totiž může dojít až na zápal plic.

Chřipka

Angína

V případě angíny vás přepadnou kromě vysokých teplot také bolesti v krku, nemoc napadá mandle. V tomto případě už je vždy vhodné zajít k doktorovi, léčba totiž může probíhat i podáváním antibiotik. Jedná se o onemocnění, které odezní za delší dobu nežli běžná chřipka. Angína se rozhodně nesmí podceňovat.

Prevence

Pro obě výše uvedená onemocnění platí v zásadě stejné preventivní kroky. V první řadě nezapomeňte na pravidelný přísun vitamínů, které pomáhají udržovat imunitu. Jde hlavně o ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vitamínu C, který výrazně posiluje imunitní systém člověka.

V chladných měsících je nutné se samozřejmě důkladně oblékat, aby nedošlo k prochlazení organismu. Vyhýbejte se místům s výskytem silného průvanu.

Nejen tyto nemoci jsou problematické. Pakliže je dobře léčíte, odezní během několika dní. Horší je situace, kdy vás trápí třeba vysoký krevní tlak. V tom případě bude nezbytné upravit životní styl a stravu, přestat kouřit a pít alkohol, ale také nasadit příslušné léky, jež vám předepíše lékař.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here