Domů Nemoci Příznaky Chuť na kyselé

Chuť na kyselé

Nejčastěji lidé trápí chutě na sladké. Kyselé chutě pak považují za jeden z typických příznaků těhotenství. Nejen v tu chvíli však máme chuť na kyselé. Někdy mohou být příznakem mnohem závažnějších zdravotních problémů.

Je tomu přesně, jak se říká, máte na něco chuť? Dejte si to, vaše tělo si o to říká. A ponejvíce tomu tak skutečně je. Tělo si vážně říká, co organismu chybí a co potřebuje. Někdy však za chutí může být i pouhý stres a únava.

Nejčastěji mají lidé chuť na sladké

Možná si potřebujete obalit nervy, možná jste málo spali a možná jste to zanedbali s jídlem. Příčinou může být i nesprávně držená dieta. Mimo to však může představovat i nedostatek hořčíku a chromu. Chuť na sladké je také závislá na serotoninu, ten reguluje náladu, tělesnou teplotu a spánek. Jde dále i o příznak k depresím. Souvisí i se správnou funkcí žaludku a slinivky.

Co s tím?

Když už se sladkým bojujete a marně, zkuste jíst alespoň zdravé sladkosti. Vhodnou laskominou je i ovoce. Dobré jsou i ořechy. Sladit můžete kupříkladu stévií.

Máte chuť na slané?

Tahle chuť je bohužel nejvíce spojená s ledvinami a močovými cestami. Mimo to je spojena i s nerovnováhou minerálů a dehydratací organismu. Chuť na slané mají i lidé, kterým chybí minerály, a to především vápník. Chuť na slané může být spojeno i s potlačovaným vztekem a potřebou uvolnit vnitřní napětí. Chuť na slané může být spojena i s touhou po soli, která tělo zbavuje plísní a hlenů a signalizuje jejich přítomnost.

Co znamená, když máte chuť na kyselé

Chuť na kyselé ponejvíce symbolizuje nedostatek hořčíku. Kromě toho však může představovat i problém se slinivkou a pocitem, že vaše tělo špatně tráví. Kyselost povzbuzuje trávicí procesy. Více kyselého vám zase může způsobit žaludeční vředy.

Hořčík si dodáte s pomocí slunečnicových semínek, sezamu a lnu. Dobrý je také mák, chia semínka, mandle, lískové ořechy, kakaové boby a mořské řasy. K dalším projevům patří i nedostatek vitamínu C, jenž si vaše tělo chce dorovnat.

Chuť kyselosti v ústech

A když to vezmeme jinak, pokud vás netrápí chuť na kyselé, ale kyselost v ústech, i nad tím byste se měli zamyslet. Ani to totiž není normální. Obvykle je spojena s refluxní chorobou, gastritidou, žlučovými kameny, chybami ve stravování, těhotenstvím, nedostatečným příjmem tekutin, zubním kazem, onemocněním dásní, kýlou a zánětem slinivky. Pokud vás tato chuť trápí neustále, je to dost nepříjemné a měli byste s tím něco udělat. Zkuste navštívit svého zubaře, navštivte svého obvodního lékaře, aby provedl vyšetření, která vyloučí cukrovku, onemocnění jater, žaludku nebo žlučníku.

Kyselost v ústech bez příčiny

Pokud není potvrzena žádná příčina, zkuste nejprve co nejvíce pít.

Dále vám může pomoci vyloučení z jídelníčku rajčata, ředkvičky, zelí,lilek, houby, čokoládu, alkohol, tučné a smažené potraviny, sodu, polotovary, koření, pečené jídlo, koláče, pečivo a zmrzlinu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here