Domů Nemoci Kůže Co na bradavice

Co na bradavice

Bradavice jsou nepříjemným zdravotním a estetickým problémem, který v průběhu svého života potká alespoň jednou snad většinu lidí. Vznikají díky infikaci virem ze skupiny papilloma,  ten pak na pokožce vytváří nepříjemné a nevzhledné výrůstky. Nejrizikovějšími prostory, kde můžete nakazit, jsou přitom bazény, sprchy nebo sauny. Jednoduše všechny vlhké prostory, kde se vystřídá velké množství lidí.

Druhy bradavic

Neexistuje pouze jeden druh bradavic, ale i ploché, střapcové, genitální, pravé i plantární.

Kde se vytváří bradavice

Bradavice se nejvíce vytváří na ploskách noh, rukách, tvářích a genitáliích.

Kdo bradavicemi onemocní

Bradavicemi může onemocnět kdokoliv, ale nejčastěji je chytí děti a mladí lidé. Genitální bradavice se pak přenáší pohlavním stykem. Větší sklon k nim mají ti, kteří mají sníženou imunitu.

Co na bradavice – domácké rady

Vedle medicínského zmrazení tekutým dusíkem, potíráním roztokem kyseliny salicilové, ošetřením laserem nebo operativním vyříznutím je možno se s bradavicí poprat i alternativně. K těmto babským radám patří např. i léčba česnekem, která spočívá v aplikaci silnějšího plátku na 5 minut na bradavici. Není to rozhodně nic příjemného, ale prý za tři dny pak bradavice sama odpadne. Pro opravdu otrlé, s ne citlivou kůží, je možné česnek na bradavici přilepit náplastí a nechat ho tam dokonce po dobu 5 hodin. Pak je však nutné místo opláchnout.

Ananas

Když nepomůže česnek, můžete vyzkoušet ananas. Zní to neuvěřitelně? Jen to zkuste, po dobu 5 dnů potírejte bradavici šťávou z ananasu. Vždy nechte působit po dobu 5 hodin.

Tea Tree oil

Při užití olejíčku Tea tree oil je možné metodu užívat týden, kdy se tampon na bradavici přikládá cca 6-12 hodin.

Vlaštovičník

Léčba vlaštovičníkem patří k dobrým osvědčeným metodám našich babiček. Rostlina u nás totiž roste na řadě míst. Daří se mu totiž na vlhkých místech, křovinách, zahradách, rumištích a poblíž lidského obydlí. Pozor však, rostlina je jinak jedovatá.

Léčba citronem

Další z metod, kterou můžete vyzkoušet, je citronová šťáva. Citron přiložte na bradavici, zafixujte obvazem a až citron vyschne, dejte jej pryč. Akci opakovaně aplikujte, bradavice se pak vyloupne.

Banánová slupka

Banánovou slupku dejte na bradavici, zavažte obvazem a nechte působit. Banánovou slupku přikládejte s trpělivostí cca 2 týdny, kdy by se bradavice měly postupně scvrknout. Léčba by však neměla přesáhnout 6 týdnů.

Aloe Vera

Aloe Vera je všelék, který působí i na bradavice. Nutné je jím bradavice potírat několikrát denně do té doby dokud nezmizí.

Ricínový olej

Posledním z babských léků na bradavice je ricínový olej, který dokáže bradavice nejprve zjemnit, až nakonec samy vymizí. Olej je však nutno do bradavice 2x denně pravidelně vmasírovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here