Domů Nemoci Léky Detralex

Detralex

Detralex, Flavonoidorum fractio purificata micronisata, lék na žilní onemocnění, které je odborně označováno za venotonikum a vazoprotektium, což v laické češtině znamená, že lék zvyšuje napětí stěn žil a podporuje zvýšení odolnosti cév. Dále pak snižuje otoky a rovněž disponuje protizánětlivým účinkem. Detralex žíly zpevňuje, zlepšuje jejich pružnost a usnadňuje odtok žilní krve z dolních končetin, a kromě toho usnadňuje i odtok mízy.

Ještě před několika málo lety šlo o poměrně vzácný lék, dnes je předepisován zcela běžně obvodními lékaři a v současné době si ho dokonce můžete koupit i vy sami bez receptu. Totožným lékem jako Detralex je Daflon (má stejné složení). Lék obsahuje vedle Flavonoidora fractio micronisaty i Diosminum a Hesperidinum. Pomocné látky jsou mikrokrystalická celulosa, želatina, hořčík, mastek, glycerol, sodná sůl karboxymethylškrobu, makrogol 6000, natrium-lauryl-sulfát, oxid titaničitý a barviva.

Indikace Detralexu

Detralex se předepisuje hned z několika důvodů. Může to být proto, že máte oteklé a bolavé nohy, trápí vás křečové žíly nebo vás trápí hemeroidy. To jsou ty nejčastější indikace, ale kromě nich je možno Detralex užívat i v případě chronické žilní nedostatečnosti, hluboké žilní trombózy, jako součást léčby bércového vředu anebo při situacích, kdy máme pocit tíhy nohou, trápí nás noční křeče i trofické změny.

Kontraindikace

Kdy byste se měli Detralexu spíše vyhnout? Jde nejspíše o situace, kdy jste přecitlivělí na nějakou léčivou látku v léku obsaženou.

Nežádoucí účinky léku

Přípravek je obvykle dobře snášen. Výjimečně se však může objevit nevolnost, průjem, zvracení nebo bolest žaludku. Méně často se pak mohou objevit závratě, bolest hlavy, zánět tlustého střeva, vyrážka, svědění nebo kopřivka. Výjimečně se může rovněž objevit otok obličeje, rtů nebo víček. V těchto případech lék vysaďte a o jeho dalším užívání se poraďte s našim lékařem.

Jak užívat Detralex

Detralex užívejte přesně podle instrukcí lékaře. Pakliže si lék kupujete sami, o užívání se poraďte s lékárníkem nebo dbejte toho, co je napsáno v příbalovém letáku. Obvykle se však uvádí, že na chronickou žilní nedostatečnost byste měli užívat 2 tablety denně v jedné nebo ve dvou dávkách. V případě akutního řešení s hemeroidy je vhodné užívat 6 tablet denně po dobu prvních 4 dnů. následně užívejte 4 tablety denně po další 3 dny. Udržovací dávka je následně 2 tablety denně. V případě, že potíže nevymizí do dvou týdnů, navštivte lékaře. Lék se užívá spolu s jídlem, přičemž tablety důkladně zapijte tekutinou.

Jak uchovávat tablety Detralexu

Léky ukládejte v původním obalu s příbalovým letákem, který nevyhazujte a uchovávejte z dosahu dětí při teplotě 30 stupňů Celsia. Neužívejte léky po expiraci. Balení obsahuje 30, 60 nebo 120 tablet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here