Domů Reklamní články Dobít baterky v Mariánských Lázních? Skvělý nápad

Dobít baterky v Mariánských Lázních? Skvělý nápad

Hledáte tip na prodloužený víkend, nebo rovnou celý týden? Co se takhle se zregenerovat a dobít baterky v Mariánských Lázních? Nebudete litovat.

Mariánské Lázně jsou významným lázeňským městem vyhledávaným nejenom lázeňskými šviháky jako takovými, ale i městečkem s bohatou historií. Vždyť léčivé účinky místních pramenů byly známy již ve středověku. Obsah soli v nich byl zkoumán už v roce 1528 za doby vlády krále Ferdinanda I. Právě po něm byla pojmenována místní nejznámější kolonáda.

Následujte Fryderyka Chopina

Lázeňských procedurám se tu oddávala řada významných historických osobností v čele s Fryderykem Chopinem, podle kterého byl později na hlavní třídě pojmenován dům Chopin, v němž se dnes nachází stálá expozice Chopinova památníku. Návštěvu tohoto městečka si však nenechala uniknout řada dalších významných osobností jako Gustav Mahler, Friedrich Nietzsche, Franz Kafka, Rudyard Kipling, Mark Twain, Thomas Alva Edison, Pierre de Coubertin, a dokonce i anglický král Edward VII. a císař František Josef I. A vy je samozřejmě můžete následovat.

Léčebné procedury

Hlavním lákadlem jak pro historické, tak současné návštěvníky spolu s mimořádně čistým ovzduším vždy byly a jsou léčivé prameny. Na nich jsou ostatně založeny i současné léčebné procedury, které pacientům ulevují od širokého spektra zdravotních problémů. Zotavovat se tu tak můžete z onemocnění metabolických, neurologických i onkologických. Stejně úspěšně zde však probíhá léčení onemocnění ledvin a močových cest, dýchacího ústrojí, zažívacího traktu či pohybového aparátu. Místní prostředí ale prospívá i pacientům po operaci pohybového aparátu.

Zábal

Možnosti ubytování

Ubytovat se máte možnost v některém z místních hotelů, z nichž bychom vás rádi upozornili na plně klimatizovaný wellness hotel Cristal Palace disponující vlastním minerálním pramenem! Spolu s ním si tu po celou dobu můžete užívat bazén s protiproudem a masážním vodopádem, whirlpool, finskou saunu i infrasaunu. Hotel dále nabízí pestré léčebné procedury jako slatinné zábaly, plynové injekce, suché plynové koupele, inhalace, pulzní magnetoterapii a řadu dalších procedur, které vás zcela jistě dostanou do formy! A co dělat mezi procedurami? Třeba se procházet. V místních parcích, po místní kolonádě, či nedaleké naučné stezce Kladská. A po setmění si minimálně jednou nezapomeňte udělat procházku k nádherně osvětlené zpívající fontáně!

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here