Domů Nemoci Léky Eryfluid

Eryfluid

Předepsali vám na kožním Eryfluid a vy nevíte, co je to za lék? Nemusíte si lámat hlavu, máme pro vás v tomto článku odpověď. Eryfluid je makrolidové antibiotikum, které má hodně společného s erytromycinem, jelikož jeho hlavní léčebnou látkou je erythromycin. Jde o kožní roztok, jež se užívá na léčbu zánětlivých procesů na kůži. Největší uplatnění tedy má na kožním.

Indikace

Lék se užívá k léčbě akné, a to především formy s papulózní pustulózní (pupínek s hlavičkou naplněnou hnisem) zánětlivou složkou. Lék brání osídlení mazových váčků umístěných v kůži bakteriálnímu osídlení a následnému zánětlivému procesu. Užívá se k zabránění infekce vlasových a mazových váčků. Lék působí lokálně. Vyvolává pokles dráždivých volných mastných kyselin v povrchovém kožním mazu, které stojí za zánětlivými reakcemi.

Kontraindikace

Lék se nesmí užívat v případech, pokud jste přecitlivělí na jakoukoliv látku obsaženou v léku. Nesmí se ani v tom případě, že vás trápí přecitlivělost na makrolidy a jim příbuzné látky.

Při aplikaci si dávejte pozor na to, aby se lék nedostal na sliznice a citlivé oblasti, čili klíční jamky, krk a okolí očí.

Lék by se neměl užívat v případě těhotenství a v době kojení.

Jak byste měli užívat přípravek

Kožní preparát užívejte přesně dle pokynů svého lékaře. Užívá se pouze na kůži. Obvykle přitom jde o jednu až dvě aplikace na postiženou oblast denně. Daná kůže musí být očištěná a osušená. Léčba není krátkodobá, musí trvat do té doby, než dojde ke zlepšení kožních lézí. Obvykle se tato doba pohybuje okolo jednoho až tří měsíců. Přípravek nanášejte na postižené místo s pomocí vatového tamponu nebo prstů. Důkladně si pak umyjte ruce.

Nežádoucí účinky

I když jde o medikament k lokální aplikaci, i ten mohou doprovázet nežádoucí účinky. Ty se ale nemusí objevit u každého. K nejčastějším projevům patří podrážděná  nebo alergická reakce kůže. To pak může provázet svědění, zčervenání až zarudnutí. Zpočátku léčby se může objevit pocit suché kůže. Pokud se některý z projevů objeví, poraďte se o dalším užívání se svým lékařem.

Jak eryfluid uchovávat

Přípravek uchovávejte nejlépe v lednici, nebo jinde kde je teplota maximálně 25 stupňů Celsia. Lék nechte v původním obalu. Měl by být ve tmě. Rozhodně mimo světlo. Po každém použití lahvičku pořádně uzavřete. Lék mějte mimo dosah dětí. Používejte ho jen do data použitelnosti, které je uvedené na obalu. Lék rozhodně nevyhazujte do koše, ani do odpadních vod. Vraťte ho do lékárny. Tam vraťte i ten lék, který jste nespotřebovali a už ho nebudete používat.

Eryfluid je dostupný pouze na lékařský předpisu specialisty. Lék se prodává (doplatek je podle aktuálních údajů pojišťovny) v lahvičce o 100 mililitrech nebo případně 30 mililitrech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here