Domů Nemoci Kůže Filcky: příznaky, jak se jich zbavit

Filcky: příznaky, jak se jich zbavit

I přesto, že se říká, že jsou filcky na vymření, přeci jen nějakého “bobříka” přepadne, a pak pro dotyčného nastanou krušné chvíle spojené s urputným bojem a snahou se jich zbavit.

Co jsou to filcky

Filcky, neboli muňky jsou vlastně vši muňky, kterým se daří v ochlupení. Tento cizopasník, pidi brouček miluje nejvíc pubické ochlupení, i když je fakt, že jej najdete i v ochlupení okolo řitního otvoru, v podpaždí, obočí a vousech. V minulosti, kdy nebylo tak obvyklé holení genitálií, byly filcky velmi častým a nepříjemným problémem, který dokázal rozhádat řadu párů. S vyholováním intimních partií filcky ztratily místo k životu a tak se dnes objevují doopravdy jen výjimečně, i když móda chlupatých klínů se v rámci retro stylu navrací, stav s filckami se proto může změnit.

Filcka = veš muňka

Filcka svým vzhledem připomíná klíště, protože má malou hlavu a ploché čtvercové tělo se silnými nohami s drápy, s nimiž se drží na chlupech. Samečci jsou přitom menší a samičky o polovin větší. Samičky jsou však nebezpečnější. Žijí sice jen 3 týdny, ale nakladou asi 20-30 vajíček, z nichž se za 7 dní vylíhnou larvy, které za dalších 15-17 dní jsou schopné se rozmnožit a naklást další vajíčka. V průběhu svého života se pak živí sáním lidské krve. Muňky milují vlhké a teplé prostředí.

Jak se nakažení filckami projevuje?

K hlavním projevům jejich přítomnosti je krev na spodním prádle, dále pak hnis, strupy a bolestivé ekzémy. Pokud je nákaza filckami dlouhodobu záležitostí, začnou v dané oblasti vznikat modré skvrny. Filcky svědí, ale není to zas až tak urputné, abyste se nad tím pozastavovali. Filcek si však můžete sami všimnout, protože jsou viditelné pouhým okem. Jeví se jako tmavě hnědá až žlutohnědá tečka přichycená na chloupek.

Jak k filckám můžete přijít?

Nákaza filckami se řadí k pohlavním chorobám, byť zdroj infekce nemusí být vždy pohlavní styk, ale i sdílení oblečení, osušek, přikrývek, ložního prádla a také i sedátkem na toaletě.

Jak se zbavit filcek

Infikování filckami není nic příjemného, ale svět se z toho nezboří. Kdysi bylo obtížné se jich zbavit. Problém se řešil s pomocí různých šampónů, dnes je situace naštěstí jiná. Pozor, pokud chcete užít léčebný prostředek, je nutné navštívit odborného lékaře, jelikož tyto přípravky jsou na předpis. Vůbec tím nejjednodušším řešením, jak se zbavit filcek, je zbavit se ochlupení. Díky tomu se pak muňky nemají na čem přichytit a vy se jich tak zbavíte jednou pro vždy.

Další léčebné ošetření

Kromě zbavení všech chloupků u sebe i svého partnera, je nutné zbavit se všech hřebenů, spacích pytlů, ložního prádla, ručníků, oděvů a všeho ostatního. Důležitá je prevence a důkladná prevence. Pozor si musíte dávat i na výběr svých sexuálních partnerů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here