Domů Reklamní články Hodí se operace očí laserem opravdu pro každého?

Hodí se operace očí laserem opravdu pro každého?

Laserové operace očí umí výrazně zlepšit náš život. Operace dioptrických vad nás během chvilky zbaví brýlí i kontaktních čoček.

Až 60 % lidí má některý z typů oční vady. Ne všichni je však řeší. To dělá zhruba jen každý čtvrtý postižený. Pokud nám ale zraková vada začne bránit vykonávat běžné denní činnosti, musíme ji řešit. Znají to dalekozrací i krátkozrací. Nevidíme, jestli už přijela naše tramvaj, nebo si máme problém přečíst jízdní řád. Na ulici nepozdravíme souseda, protože jej nepoznáme, a z obchodu si přineseme domů něco zcela jiného, než jsme zamýšleli. A to jen proto, že jsme nebyli schopni přečíst si pořádně návod k použití produktu. Život se zrakovou vadou je neúnosný.

Avšak ani život s brýlemi či kontaktními kočkami není žádný med. Předně není to zrovna levná záležitost. Stále rovněž řešíme, kam jsme si položili brýle, že je máme špinavé, nebo že jsme si je někde zapomněli. Kontaktní čočky nesnese každý. Řešením jsou operace očí laserem.

Operace očí

Laser funguje skvěle na většinu běžných očních vad

Během pár minut dokáže operace očí laserem odstranit dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus. A je jedno, kolik vám je let. Operace dioptrických vad očními specialisty dokáže zrakovou vadu napravit do 15 minut.

Doživotní záruka na laserové operace oči

Kvalitní firmy, jako je pražská DuoVize, brněnská NeoVize nebo slovenská NeoVízia v Bratislavě nabízí dokonce operační balíčky s doživotní zárukou. Jde o balíčky NeoSMILE 3D a NeoLASIK HD, což jsou mimořádně šetrné a kvalitní zákroky. Pokud by se vám zrak po operaci kdykoliv opět zhoršil, v rámci garance doživotní záruky vám operační zákrok zopakují zcela zdarma.

Hodí se operace očí laserem opravdu pro každého?

Dobrá klinika rozhodně nedoporučuje laserové operace očí každému. Zjednodušeně se však dá odhadnout, že je vhodná pro 9 z 10 lidí. Před každým operačním zákrokem absolvujete jako pacient nejdříve předoperační vyšetření. Bez něj nelze zákrok provést. Po něm se dozvíte, jestli vám operaci lékař doporučí nebo ne, a rovněž se dozvíte, který ze zákroků je pro vás nejvhodnější.

Zákrok byste měli absolvovat nejpozději do třech měsíců po vyšetření. Jinak je jej nutné zopakovat.

Nezapomeňte, že pokud nosíte kontaktní čočky, před předoperačním vyšetřením je důležité je nenosit minimálně po dobu pěti dnů. Čočky totiž deformují povrch oka a výsledky získané měřením by byly zkreslené.

Jak se připravit na laserovou operaci očí?

Absolvujte již zmíněné předoperační vyšetření. Na zákrok byste neměli jít s nachlazením, ale ani s oparem. Ženy by měly přijít nenalíčené, bez krému, make-upu nebo řasenky. Sebou si na zákrok vezměte sluneční brýle. Jsou nutné po operaci.

Bolí operace očí laserem?

Samotný zákrok je prováděn pod znecitlivěním a nebolí. Následně se může dostavit pooperační bolest, která se liší od typu používané metody, ale i od citlivosti každého konkrétního pacienta. Od lékaře dostanete doporučení, jak pooperační bolest tišit. Jde však o snesitelnou bolest, kterou řada lidí přirovnává pouze ke krátkodobému nepříjemnému pocitu.

Vašim očím po operaci udělá rozhodně nejlépe odpočinek a spánek. Nezapomeňte používat lékařem doporučené kapky. Sice se již večer po operaci můžete dívat třeba na televizi, přesto je lepší oči nedráždit a nepřetěžovat, a to ani televizí, ani počítačem.

Kolik stojí laserové operace očí?

V cenících vždy najdete cenu za operaci jednoho oka. Jak silná vada je vám odstraňována, cenu neovlivňuje. Obvykle se ceny operací pohybují od něco málo přes 12 000 korun až po cca 24 000 korun. Někdy mohou být ceny i vyšší. Za vstupní vyšetření zaplatíte obvykle od 1000 do 3000 Kč.

Nemůžete si takovou investici pro obě oči dovolit? Pražská DuoVize, brněnská NeoVize nebo bratislavská NeoVízia nabízí možnost uhradit zákrok ve splátkách, a to bez navýšení ceny.

Udělejte si radost ostřejším viděním

Uvažujete o laserové operaci očí? Zjistěte více na webech očních klinik: NeoVize Brno, DuoVize Praha a NeoVízia Bratislava.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here