Domů Zdravý životní styl Jak si užít dovolenou v Norsku skutečně naplno?

Jak si užít dovolenou v Norsku skutečně naplno?

Neláká vás dovolená, kterou strávíte povalováním na plážích? Nejste ani milovníky horkého počasí, ale raději byste cestovali za krásami přírody, za zajímavostmi a za bohatou kulturou, třeba i do chladnějších zemí? V takovém případě můžete přemýšlet třeba o Norsku. Tato severská země toho nabízí mnohem více, než byste mohli očekávat. Chtěli byste se vydat do Norska a přemýšlíte, jak dovolenou zařídit, abyste si ji užili skutečně naplno?

Co v Norsku rozhodně nevynechat?

V žádném státě byste neměli vynechat návštěvu hlavního města a Norsko mezi ně patří také. Oslo se svým necelým milionem obyvatel láká turisty na mnoho historických, kulturních i moderních zajímavostí. V městě byste ale neměli trávit mnoho času a vyrazit do přírody. Dovolená v Norsku by měla být hlavně o cestování a poznávání přírodních krás. Jednou z hlavních přírodních dominant je Preikestolen, obrovský skalní masiv, kterému se říká kazatelna. Nezapomeňte navštívit norské vodopády, projděte si národní parky a pokochejte se pohledem na ledovec. Nakonec poznejte, jak funguje běžný život v tradičním přístavu na břehu Atlantského oceánu – v přístavu Stavanger.

Stavanger

Je toho moc? Jak nic nevynechat?

Norsko nabízí stovky možností, jak si ho užít. Za jediný týden nebo 14 dnů se dají jeho krásy jen poodhalit, ale při každé další návštěvě vás bude překvapovat a bavit. Stačí si zájezdy správně naplánovat. Při první návštěvě doporučujeme navštívit hlavní, dříve zmíněná lákadla, která vás uchvátí. Při každé další návštěvě pak můžete Norsko zkoumat více do hloubky.

Jeďte do Norska s profesionály

Pokud byste cestu do Norska plánovali sami, čeká vás složitá a zdlouhavá činnost, která může trvat i několik týdnů. Jestliže svůj zájezd nenaplánujete dostatečně dopředu a nezařídíte vše potřebné, může se skvělá dovolená změnit v utrpení. Když chcete, aby vše bylo dokonale zařízené a naplánované, necestujte na vlastní pěst, ale spolupracujte s profesionály. Ano, i v ČR je specializovaná cestovní kancelář na zájezdy do Norska. Jmenuje se Via Marpi.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here