Domů Reklamní články Jak účinně bojovat proti průjmu?

Jak účinně bojovat proti průjmu?

Průjem ve své podstatě patří mezi nejúčinnější obranné mechanismy organismu. Tělo se jeho prostřednictvím zbavuje toxických látek ze střev. Někdy ale jde tato čistící funkce stranou a průjem vznikne jako následek špatného jídla či je nepříjemným doprovodným projevem celé řady nemocí. Kdy jít k lékaři a jak se nepříjemného průjmu co nejrychleji a šetrně zbavit?

Průjem a doba, kdy musíte jít k lékaři

Průjem, kterým se tělo zbavuje toxinů, většinou netrvá déle než 2 dny. Pro člověka nesmí být nijak zvlášť obtěžující. Pokud se objevuje bolest, případně i krev ve stolici, je to impulz k tomu, abyste požádali o pomoc lékaře. Stejně tak je potřeba vyhledat lékařkou pomoc, když průjem doprovází horečky nebo i vyrážka.

Průjem

Jak si pomoci rychle doma?

Abyste projevy průjmu zmírnili, můžete si pomoci bylinkami. Mezi účinné pomocníky patří bylinné čaje. Skvěle zabírá například čaj ze sušených borůvek, listů ostružiníku či kostivalu lékařského, dále také pravý černý čaj. Jejich výhodou je, že je mohou pít i děti. Čaj je vhodné pít po menších dávkách po celý den, ideálně vlažný. Pokud čaj nezabere, nebo potřebujete rychlejší pomoc, je vhodné vzít na pomoc volně prodejné léky. Léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) je efektní s přípravkem Hylak forte (http://www.hylak.cz/). Přináší totiž rychlou a účinnou obnovu střevní mikroflóry, protože jeho složení tvoří unikátní komplex tělu prospěšných látek, které omezují růst škodlivých bakterií ve střevech. Hylak forte mohou bez problémů užívat děti včetně kojenců. Aby fungoval správně, je důležité ho nemíchat s konzumací mléčných výrobků.

Jaká další opatření jsou při průjmu potřeba?

V první řadě je nutné nastavit přísnou dietu. Důležité je jíst potraviny, které zbytečně nezatěžují žaludek a střeva. Vhodné je bílé pečivo, ideálně jeden den staré, dále také sušenky, banány a rýže anebo brambory, které můžete doplnit vařeným kuřecím masem. Z pití se doporučuje i jablkový džus.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here