Domů Reklamní články Jak vyzrát na alergii?

Jak vyzrát na alergii?

A je to tady. Konečně sluníčko, teplo, příroda se probouzí, všechno raší a pučí. Člověk by se samou radostí rozběhl po voňavé louce. Jenže ejhle… Namísto radosti nás začnou zaplavovat nepříjemné pocit, jako jsou dušnost, pálení a svědění v očích, do toho neustále kýchání. Takže se radši zabarikádujeme doma a ani okno neotvíráme. Jak se těchto nepříjemných alergických projevů zbavit? Nebo ještě líp, jak jim předejít?

Léčba alergie souvisí s mnoha faktory

Alergie je čím dál častějším onemocněním u dětí i dospělých. Může propuknout v jakémkoli věku. Jistou souvislost má dědičnost, ale i stres. Pokud máte dispozice a sklony k alergiím, které ovšem ještě zcela nepropukly, měli byste dodržovat určitý životní styl. Ten souvisí samozřejmě s dobrou životosprávou bez kouření, vyhýbáním se stresu a alergenům. Vhodné je i omezit používání agresivnějších úklidových prostředků. Preventivní opatření souvisí i s podporou imunity, když je v pořádku a silná, alergie nemá šanci.

Samotná léčba alergie (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/) by měla být pod dohledem alergologa. Důležité je i pravidelné testování, na kterém sami uvidíte, že se váš stav zhoršuje i zlepšuje. Příčina změny stavu je však kolikrát psychická, proto je dobré uvědomit si, co v daném období prožíváte.

Alergie

Čím se alergie léčí?

Prášky na alergii (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/) vám doktor buď předepíše dle vašeho stavu, anebo si můžete v lékárně koupit volně prodejné léčivo. Základem většiny léku na alergii jsou antihistaminika působící proti histaminu, ten je za vznik alergické reakce zodpovědný. Abyste předešli alergické reakci, je dobré mít účinné látky v krvi. Při akutních potížích už je třeba použít léky ulevující potažmo lokální (oční a nosní kapky) a protizánětlivé. Pokud nechcete brát prášky celý život, můžete vyzkoušet tzv. desenzibilizaci. Léčba touto formou spočívá v pravidelné injekční aplikaci alergenu, jehož dávka se pomalu zvyšuje a tělo si zvyká. Desenzibilizace je vždy řízená a prováděná alergologem.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here