Domů Nemoci Léky Kalciová mast

Kalciová mast

Kalciová mast patří k základním kamenům každé lékárny, tedy i té domácí. Jde o léčebný i kosmetický přípravek, který umí hotové divy. Její účinnou látkou je kyselina pantothenová, čili dexpanthenol, což je vlastně provitamin B5. Je součástí některých v lékárně vmíchaných speciálních mastí. Šikovné hospodyňky si z nich samy vyrábí jedinečné elixíry mládí. Co je na téhle zdánlivě obyčejné masti tak jedinečného?

Kalciová mast

Kalciová mast, nebo také Calcium pantothenicum, však neobsahuje pouze kyselinu pantothenovou, ale i hydratační a zvlhčovací látky. Je proto vhodná k ošetření extrémně suché pokožky. Jde především o močovinu (což je látka, která se přirozeně vyskytuje v kůži a zajišťuje její správnou hydrataci a snižuje ztrátu vlhkosti) a dále pak olej ze sladkých mandlí. Kromě toho je mast ideálním prostředkem i na extrémně suchou pokožku. pH masti je 5,5, což představuje podobné prostředí zdravé pokožky. Mírná kyselost pH hraje důležitou roli v soudržnosti epidermální vrstvy a má významný vliv na ochrannou funkci pokožky. Jednoduše řečeno, díky tomuto pH je zabráněno průniku baktérií do těla skrze pokožku.

Na co je možné užít Kalciovou mast?

Jde o vhodnou mast, kterou můžete použít na drobná poranění, opruzeniny, lupenku, popraskanou kůži, popraskané paty, zánět kůže, popáleniny, nehnisavé defekty kůže, hodí se na suchou pokožku, stroupky i závěrečnou fázi neštovic. Pomůže vám také s odřeným nosem z urputného smrkání. Poradí si s opruzeninami, potníčky, pásovým oparem, ekzémem, spálenou kůží od sluníčka i bolavým oparem, který však nemokvá a má na povrchu stroupky. Mast je geniálním lékem na bércové vředy, atopický ekzém, kopřivku i bradavky kojících žen.

Jak funguje Kalciová mast?

Kalciová mast regeneruje pokožku se sklonem ke spáře. Potlačuje svědění, zklidňuje podrážděnou pokožku, zvlhčuje ji a působí proti baktériím.

Kontraindikace

Mast by se neměla užívat na již zhnisané plochy a její nevhodné užité je i u osob s poruchami srážlivosti krve.

Jak používat Kalciovou mast?

Mast aplikujte na postižené místo pravidelně 2-3x denně v tenké vrstvě, do té doby, dokud potíže nepoleví anebo zcela neustoupí. U kojenců a dětí do 2 let je vhodné mast mazat maximálně 2x denně. Pokud vynecháte dávku, v žádném případě se situaci nesnažte dohnat zdvojnásobením množství aplikované masti.

Složení Kalciové masti

Aqua, petrolatum, Prunus Amygdalus Dulcis olej, Paraffinum Liquidum, Cera Alba, močovina, glycerol stearát, cetyl palmitát, pantothenát vápenatý, cholesterolu, glycerin, kyselina mléčná, Parfum, Methylisothiazolinone (a) Ethylhexylglycerin (a) Aqua.

Mast se prodává v lékárně v 30 gramovém balení za přijatelnou cenu. Pro koupi této masti nepotřebujete žádný recept.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here