Domů Reklamní články Kašel na jaře

Kašel na jaře

Ne že by jarní kašel byl něčím speciální, naopak je úplně stejný jako ten podzimní a zimní. Má ale specifickou příčinu. V prvních jarních dnech ho většinou chytnete, pokud se málo obléknete. Za oknem už svítí sluníčko, a tak zvolíte jarní outfit, jenže venku zjistíte, že teploty odpovídají spíš zimním měsícům. A kašel je na světě.

Kvůli špatnému odhadnutí venkovní teploty možná nedostanete úplně dávivý kašel, začnete spíš pokašlávat a bude vás bolet a škrábat v krku. V takovém případě je nejdůležitější hned nasadit vhodnou léčbu – jestli bude přírodní, nebo raději skočíte do lékárny pro lék na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel), je jen na vás.

Vyzkoušejte sílu přírody

Přírodních léků na kašel, které opravdu fungují, je mnoho. Jedním z těch nejobyčejnějších je zázvor. Kupte si ho v supermarketu (pozor na záměnu s křenem!), nakrájejte na kousky a připravte z něj vývar. Vzniklý čaj můžete osladit medem, zázvor má totiž velmi štiplavou chuť.

Toužíte-li spíš po něčem sladším, připravte si přímo medový sirup. Smíchejte med s čerstvou šťávou z citronu, případně přidejte lžičku kokosového oleje a získáte dobrotu, kterou s radostí sní i děti. Někdo radí také jíst samotný med po lžičkách. Funguje rovněž jitrocelový sirup. Málokomu se však chce drtit čerstvě natrhané omyté listy bylinky, většina lidí se raději vydá do lékárny. I léčivé přípravky obvykle obsahují extrakty z bylinek.

Počínajicí nemoc

Nebo vsaďte na přípravky z lékárny

V lékárně vám nabídnou kapky, pastilky na bolest v krku či sirup na kašel (https://www.vicks.cz/cs-cz/pripravky-vicks/leky-na-kasel/sirup-na-suchy-kasel-vicks-meddex). Lékárnice se vás pravděpodobně zeptá, jaký typ kašle vás trápí. Nejspíš to bude ten suchý – tedy dráždění v krku a pokašlávání. Vlhký kašel se vyznačuje vykašláváním hlenu. Léky jsou na každou variantu rozdílné. Proto nezačínejte hned užívat, co máte doma v lékárničce na kašel. Raději si aspoň přečtěte příbalový leták, zda jde o antitusika (na suchý kašel), nebo mukolytika a expektorancia (při vlhkém kašli).

Nasadíte-li léčbu včas, kašel se u vás ani nerozvine. Pokašlávání a bolest v krku odezní.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here