Domů Reklamní články Když si řekne mikroskop

Když si řekne mikroskop

Když se řekne mikroskop, každý si vybaví svá školní léta a dobu, kdy se učil s mikroskopem zacházet. S mikroskopy se můžeme ve školách setkat i dnes. A nejen tam. Tato důmyslná a konstrukčně velmi náročná zařízení se využívají především v laboratořích a dalších vědeckých zařízeních. Avšak setkat se s nimi můžeme i v mnohých domácnostech.

Díky technické složitosti mikroskopů a obrovským požadavků na jejich funkčnost a přesnost je jasné, že se výrobou a vývojem těchto přístrojů mohou zabývat pouze skuteční odborníci. Jednou z takových společností, která se vývojem a výrobou mikroskopů zabývá je společnost Intraco Micro. Společnost nabízí mimo jiné také kvalitní servis těchto zařízení, což je nesmírně důležité vzhledem ke kontrolním kalibracím mikroskopů a případné údržbě především složitějších mikroskopů.

Průmyslové mikroskopy

Je zřejmé, že se typy jednotlivých mikroskopů liší. Vědci určitě nepoužívají školní mikroskopy, ale špičková zařízení s maximálním rozlišením a mnoha funkcemi.

Vědecká pracoviště a pracoviště, která se zabývají například výzkumem a pro svou práci potřebují skutečně sofistikované mikroskopy, využívají průmyslové mikroskopy.  Tyto mikroskopy jsou založeny na stereoskopickém principu pozorování. Bývají určeny především pro kontrolně měřící pracoviště. Mohou využívat  záznam obrazu a jeho věrohodné proměření s využitím kalibračního protokolu. Dnešní průmyslové mikroskopy mohou být navíc propojeny s dalšími externími přístroji.

Výběr vhodného mikroskopu

Při výběru standardních, seriově vyráběných mikroskopů je vhodné vybírat přístroj takovým způsobem, abychom si mohli ověřit jeho funkčnost a variabilitu. Doporučuje se vybírat vhodný mikroskop tak, že si opatříte vzorek zkoumaného předmětu a ten testujete na různých přístrojích, dokud si nevyberete ten, který vašim potřebám odpovídá nejlépe.

V případě složitých přístrojů, které by měly být vybaveny nadstandardními funkcemi je vhodné, když je přístroj navržen a zkonstruován na míru, tak aby skutečně mohl být maximálně využit jeho potenciál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here