Domů Lázně Lázně po mozkové mrtvici

Lázně po mozkové mrtvici

Cévní mozková příhoda, jinak řečeno mrtvice, iktus, mozková příhoda, mozkový infarkt anebo progresivní paralýza, představuje jedno a totéž. Cévní mozková příhoda je stav, u níž dochází k přerušení průtoku krve, jehož následkem pak dochází k nedostatečnému prokrvení, což způsobuje poškození mozku nedostatečným prokrvením nebo z důvodu krvácení do mozku.

Rizikovými faktory pro vznik mozkové mrtvice jsou pokročilý věk, vysoký krevní tlak, cukrovka, vysoký cholesterol a kouření cigaret. Povětšinou jejich příčinou je porucha průtoku, což vede k poškození mozkové tkáně, část z nich je spojena s krvácením.

Co dělat po CMP?

Vhodným krokem po proběhlém CMP je rehabilitace, která by měla být zahájena skoro okamžitě. Odborníci vytvoří rehabilitační plán. Takový plán zahrnuje cvičení, školení každodenních aktivit,k nimž patří jedení, pití, polykání, oblékání,koupání, vaření, čtení a psaní. Součástí je i rehabilitace je terapie řeči a terapie jazyka. Nemocní se se učí rozumět řeči i psaným slovům, učí se i tvořit řeč.

Součástí plánu, který sestavuje rehabilitační lékař. Další důležitou roli pak mají i fyzioterapeuti a ergoterapeuti. Dále je zapotřebí i pomoc logopedů, neropsychologa i dalších odborníků.

Následná léčba

Po CMP je po pobytu v nemocnici, kdy si nemocný nejprve projde JIp, neurologií a rehabilitací, dostane k propuštění. Pak by měl být propuštěn do domácí péče. Do lázní se dostane až po čase. Doma mezitím může absolvovat další rehabilitaci. Pokud nikam nemohou, je vhodné zajistit alespoň domácí rehabilitaci.

Jak se dostat do lázní

Po mozkové mrtvici vám lázně napíše specialista. Ty může napsat rehabilitační lékař anebo neurolog. Reálné to je až po pominutí akutní fáze. Nutné je mít i konzultaci internistou. U žádosti je nutno počítat se zhoršenou hybností a soběstačností.

Do lázní se nemocní dostanou na křížek.

Základní doba pobytu pro tyto případy třítýdenní. Lázeňský lékař tento pobyt však může prodloužit, a to až na 7 týdnů.

Pobyt v lázních není dlouhý

I když by se tak tomu mohlo zdát. Je to období plné dřiny. Součástí jsou i různé přednášky.

České lázně zaměřené na CMP

Mozková mrtvice se řeší u nás na dost velkém počtu míst. Jde o Lázně Bechyně, Anenské slatinné lázně v Bělehradě, Lázně Darkov, Lázně v Dolní Lipové, Františkovy lázně, Léčebné lázně Jáchymov, Státní léčebné lázně Jánské lázně, Alžbětiny lázně Karlovy Vary, Klimkovice, Léčebné lázně Mariánské lázně, Lázně Poděbrady, Priessnitzovy léčebné lázně, Lázně Teplice v Čechách, Lázně Teplice nad Bečvou, Bertiny lázně Třeboň, Lázně Aurora Třeboň, Lázně Vráž.

Lázní, které se specializují na léčbu stavů po mozkové mrtvici, je u nás dost. Věříme proto, že si z tak rozsáhlé nabídky vyberete takové lázně, které vám budou co nejvíc vyhovovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here