Domů Lázně Lázně po onkologické léčbě

Lázně po onkologické léčbě

Pod pojmem onkologické onemocnění se skrývá nekontrolovatelný růst buněk. Což je spojeno s následným vznikem zhoubných nádorů. Ty vznikají ve chvíli, kdy nefungují jejich kontrolní mechanismy, které by vzniku zabránili. Takovéto nádory pak napadá své okolí a ničí je. Rostou podél nervových vláken celého těla. Mohou tu vznikat i metastázy.

Co za vznikem stojí

Příčinou vzniku onkologického onemocnění je změna v genetickém materiálu. Nicméně, i když tomu tak je, není to jediný důvod. K příčinám vzniku patří především kouření, špatná strava, chemické látky, viry, genetika a UV záření. K nejčastějším druhům rakoviny patří rakovina tlustého střeva, plic, prsu a prostaty. Léčba je naštěstí dnes už velmi úspěšná. V mnoha případech ji dnes již dokážeme vyléčit. V současné době se léčí s pomocí chemoterapie, chirurgie, radiační terapie, hormonální terapie i s cíleně podanými protilátkami. Je tedy dost možností, jak tuto nemoc porazit a dostat ji na lopatky.

Lázeňská léčba u onkologického pacienta

Lázeňská léčba u onkologického pacienta je vhodná teprve až tehdy, když je ukončena. Je to fáze, kdy se nemoc dostane do tzv. remise. Jejich onemocnění není tedy aktivní. Za návrhem na lázeňskou léčbu se skrývá návrh od nemocného ošetřujícího lékaře nebo onkologa.

K čemu jsou dobré lázně

Lázeňský pobyt v tomto případě trvá obvykle po několik týdnů. Jenže je to pro nemocného po náročném a stresujícím období plném léčby dost důležité, aby ji absolvoval. Cílem lázeňské léčby je aby došlo pod odborným dohledem k relaxaci, uvolnění a kompenzaci následků protinádorové léčby. Předepsány jim jsou procedury, které by měly vést k úpravě a povzbuzení funkcí onkologickou léčbou zasažených orgánů. Tělo nemocného se postupně adaptuje a učí se vytvářet podněty na tyto podněty. Imunita je zde pozitivně vyprovokována. Zlepšuje jim fyzická i psychická kondice. To, jak lázně mají vypadat, určí lékař, je to ryze individuální.

Jaké procedury jsou nejlepší

Pomoci vám mohou ruční i vakuové lymfodrenáže. Dálepak masáže, rehabilitační cvičení, které mohou pomáhat zvládat bolesti páteři. Dobré je absolvovat i detoxikaci organismu.Součástí může být i terapie u psychologa. Pozor, za nevhodné jsou považovány slatinné zábaly. Stejně pak i magnetoterapie. Všechny léčebné terapie se odvíjí od toho,v jaké kondici se nemocný nachází.

Lázně pro onkologické pacienty

K takovým lázním u nás patří Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Karlovy Vary, Luhačovice a Karlova Studánka. Jde o poměrně velký počet lázní, které jsou umístěny po celé ploše České republiky. Věříme, že si tu nějaké pro sebe najdete. Všechno to totiž jsou proslulé a velmi známé lázně, které patří k těm nejlepším nejen u nás, ale i v evropském měřítku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here