Domů Lázně Lázně po operaci páteře

Lázně po operaci páteře

K nejčastějším indikacím pro pobyt v lázních je pohybový aparát. Jednou z nejčastějších diagnóz pak jsou stavy po operacích páteře. Týká se vás to? Také se zajímáte o to, jaké máte možnosti? Povíme vám.

Co je úkolem lázeňského pobytu

Léčebný program v lázních po operaci páteře, si klade za cíl, zmírnit bolest. Dochází k tomu za užití intenzivní rehabilitace s podporou přírodních léčivých zdrojů. V Česku je hned několik lázní, které se na tuto problematiku zaměřují. O tom, zda na plně hrazenou lázeňskou péči máte nárok se můžete přesvědčit v indikačním seznamu na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Po operaci však všeobecně nárok máte. Nebojte se zeptat svého lékaře, někdy se jede do lázní ihned po operaci.

Co máte dělat?

Pokud chcete jet do lázní, musíte jít ke specialistovi. Ve vašem případě určitě k neurologovi, ortopedovi nebo k chirurgovi. Jistě, může jít i o spinální chirurgii a neurospinální oddělení. Tam vám vytvoří návrh, s nímž zamíříte k praktickému lékaři a odtud pak žádost míří k reviznímu lékaři v pojišťovně. Po operacích páteře může být nástup do lázní velice rychlý. Někdy k němu dochází i pouhý týden po operaci. Vše se odvíjí od indikace a diagnózy.

U komplexní lázeňské péče hradí celý pobyt i léčbu pojišťovna (kromě lázeňského poplatku, který si platíte sami). V průběhu této doby pak máte nemocenskou. Základní taxa lázeňské péče se pohybuje od tří až do čtyř týdnů. Dle potřeby však u některých diagnóz může lékař pobyt prodloužit. U takové lázeňské péče však není možné, abyste si vybrali den nástupu. Není možné říct, že přijedete až za měsíc. Obvykle není možné si vybírat ani to, do jakých lázní pojedete.

Kam do lázní po operaci páteře?

V Česku je hned několik takových lázní. Jde kupříkladu o Lázně Bechyně, Lázně Bělohrad, Lázně Bohdaneč, Beskydské rehabilitační centrum Čeladná, Lázně Jáchymov, Jánské Lázně, lázně Jeseník, Lázně Karviná-Darkov, Lázně – Sanatoria Klimkovice, Lázně Kundratice-Osečná, Lázně Toušeň, Bertiny Lázně Třeboň, Lázně Vráž či případně Lázně Libverda.

Co vás může v lázních čekat?

V lázních můžete těšit na to, že dostanete pořádně do těla. Bude tu řada procedur ve stylu individuálního i skupinového cvičení. Můžete cvičit ve vodě. Pomoci vám mohou vodní procedury, elektro a magnetické procedury, masáže, zábaly a také přírodní zdroje. Úžasná je kupříkladu taková slatina.

Důležitý je i odpočinek

I na něj se v lázních klade dost velký důraz, protože i on napomáhá k uzdravení. Ten můžete strávit spánkem v posteli, procházkou po měst, čtením anebo také i procházkou po okolí, pěší turistikou po naučných stezkách, výletováním a navštěvováním kulturních akcí. Nic z toho není zakázané, naopak je to záhodno. Ovšem, pokud to váš zdravotní stav dovolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here