Domů Nemoci Ostatní Jak se provádí liposukce? Video

Jak se provádí liposukce? Video

tumescentní liposukceSnad každá žena touží být krásná a přitažlivá. Bohužel stárnutí nelze zastavit, a tak se často musíme svěřit do péče plastického chirurga, aby nám trochu upravil fasádu. Jedním z nejčastějších problémů, se kterým se lidé na plastického chirurga obrací, je liposukce nebo-li odsátí tuku.

Existuje celá řada metod na odstranění liposukce. Dnes nejčastěji používanou metodou je takzvaná tumescentní liposukce, při které se tuk z těla odstraňuje s pomocí tumescenčního roztoku.

Přestože liposukce patří mezi poměrně rutinní operaci, je potřeba si uvědomit, že stejně jako u každé operace i liposukce má určitá rizika. Provádí se totiž v celkové nebo lokální anestézii. Před liposukcí se proto podrobíte klasickému předoperačnímu vyšetření a pokud trpíte poruchami srážlivosti, léčíte se s onkologickým onemocněním nebo vaše krevní testy nedopadnou dobře, nebudete se moci liposukci podrobit. Také je potřeba počítat s určitým omezením, kdy po liposukci budete muset nosit kompresní prádlo, a to většinou po dobu 4 – 6 týdnů po zákroku.

Liposukce je zákrokem, který upraví problematické partie vašeho těla tak, aby byly souměrné. Ovšem nepomůže vám s rejuvenací (omlazením) pokožky ani nevyřeší vaše problémy s celulitidou. Ideálním kandidátem na liposukci je zdravý člověk, který má na těle určité problematické tukové partie, kterých se chce zbavit.

Vlastní liposukce začíná konzultací s plastickým chirurgem, který si udělá nějaké fotografie vašich problematických partií a vyznačí si na vašem těle místa, ze kterých při operaci odsaje tuk. Následně se přemístíte na zákrokový sál, kde vám lékař nejprve napustí do odsávané partie tumescenční roztok, který obsahuje lokální anestetikum. Vlastní tumescentní liposukce je nebolestivá, ucítíte pouze vpich jehly. Po napuštění odsávané partie tumescenčním roztokem začnou působit lokální anestetika a celý zákrok budete vnímat maximálně jako pocit určitého tlaku v daném místě. Nicméně vás to nebude bolet. Po tumescentní liposukci zůstávají na tělě pouze 2 – 4 drobné ranky (v průměru 4 – 5 mm), které se časem úplně zhojí. Nemusíte mít tedy strach z nevzhledných a dlouhých jizev.

A jak taková liposukce vypadá v praxi si můžete prohlédnout v následujícím videu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here