Domů Nemoci Léky Macmiror

Macmiror

Macmiror je lékem, který má formu běžných tablet, masti i poševních tablet. Jde o antimykotikum, které je možno zařadit i do antibiotik, oficiálně však náleží do kategorie chemoterapeutik. Jeho stěžejními léčebnými složkami je nystatin a nifuratel.

Indikace léku Macmiror

Lék se užívá k léčbě ženských i mužských pohlavních orgánů, k léčbě močového ústrojí a střev. Je schopný tělo zbavit infekcí způsobených bakteriemi, plísněmi, kvasinkami a také trichomonádami anebo prvokovými nákazami (améba, giardia).

Nežádoucí účinky

Při užívání Macmiroru se mohou objevit alergické reakce a dále podle toho, zda jde o tabletkové anebo jiné užívání. U tablet se může objevit, nevolnost, poruchy trávení nebo zvracení. U poševních tablet a krémů se může objevit vyrážka a svědění.

Dávkování a způsob užívání

U tablet podávaných per oss (ústní podání)

U zánětů pohlavního ústrojí se obvykle podává jedna tableta třikrát denně po dobu jednoho týdne. Léčba se kombinuje i s podáváním Macmiroru v masti nebo vaginálních tablet. Nezbytné je v tomto případě přeléčit i partnera. Ten, kdo neužívá podpůrnou léčbu, potřebuje zvýšenou denní dávku a užívá zhruba 4-6 tablet denně.

Infekce močových cest

V případě těchto infekcí dospělí užívají po dobu jednoho až dvou týdnů 3-6 tablet podle závažnosti infekce. Děti pak mohou užívat 10-20 mg na kilogram hmotnosti v době, když jsou starší 6 let. To vše by však měly mít rozděleno do dvou dávek.

Amebiáza

Dospělí užívají 3x denně 2 tablety po dobu 10 dnů. Děti od 6 let mohou užívat 3x denně 10 mg na kilogram po 10 dnů.

Giardiáza

Giardiáza se léčí obdobně jako amébiáza. Obvykle se užívají 2-3x denně dvě tablety po dobu sedmi dnů. Děti pak užívají 15 mg na kilogram hmotnosti ve dvou dávkách po dobu sedmi dnů.

Lék by měl vždy být užíván po jídle. Nesmí se užívat v případě, že jste na jakoukoliv látku v medikamentu alergičtí.

Zvláštní upozornění

Při užívání Macmiroru byste se měli vyvarovat konzumaci alkoholických nápojů, protože pak může dojít k nevolnosti, malátnosti a návalům horka.

V průběhu léčby byste se měli vyhýbat sexuálnímu styku.

Pokud není přeléčen i váš partner, hrozí velmi brzké opakování infekce.

Lék není určen pro ty s nesnášenlivostí fruktózy, malabsorpcí glukózy a galaktózy nebo sacharózo-izomaltázové deficienci. Lék je dostupný pouze na recept.

Lék není určen pro užívání v době kojení. V těhotenství by měl být užíván pouze v nezbytných případech.

Skladování

Lék skladujte mimo dosah a dohled dětí do doby své použitelnosti, kterou má uvedenou na krabičce. V případě, že je lék prošlý, vraťte ho do lékárny. Chraňte životní prostředí. Tablety by měly být uloženy v originální krabičce v suchu do 25 stupňů a ideálně ve tmě. Rozhodně by na léky nemělo svítit přímé sluníčko.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here