Domů Nemoci Kůže Mravenčení v rukou

Mravenčení v rukou

Mravenčení v rukou může velmi nepříjemně otravovat život. Jenže současně je to ukazatel, že se v organismu něco neblahého děje. Příčin mravenčení rukou může být více. Některé jsou hodně a jiné méně závažné. Každopádně byste mravenčení neměli podceňovat.

Mravenčení v rukou
Mravenčení v rukou

Ještě předtím, než se podíváme na opravdu závažné choroby, které s mravenčením rukou můžou souviset, si řekneme banálnější důvody. Jedná se o klasické přeležení rukou, které se nejčastěji stane během spánku. V některých případech k tomu dojde i během dne, pokud se postižený nesmí z jakéhokoliv důvodu pohnout. V těchto případech mravenčení, nebo chcete-li brnění, odejde poměrně rychle samo.

Hlavní příčiny mravenčení v rukou

Cukrovka

Toto civilizační onemocnění může souviset nebo symbolizovat právě mravenčení v rukou. Průběh nemoci postupně, mimo jiné, omezuje a ničí drobné zásobní cévky, které zásobují jednotlivé nervy. To může způsobovat bolest nemocného, ztrátu hmatu a také mravenčení. Tento problém se odborně nazývá diabetická neuropatie.

Rakovina

Nádorové onemocnění je dalším možným zdrojem mravenčení rukou. Rakovina může mravenčení způsobovat ze tří příčin. První je důsledek reakce imunitního systému na nádor a boj s ním. Druhým je tvorba metabolických a dalších splodin, které nádor produkuje a jež dokážou způsobit mravenčení. Třetí variantou je, že nádor napadl řídící nervové centrum a to způsobuje různé reakce, včetně mravenčení.

Roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá nervová vlákna. A právě díky tomu může být jedním z projevů mravenčení v rukou. Dále se může jednat o únavu, deprese a poruchy vidění.

Poruchy a nemoci páteře

Problémy s páteří můžou způsobovat mravenčení rukou. Samozřejmě, že se může jednat o různá další onemocnění. Častým bývá například skřípnutý nerv. Tento problém buď odezní sám nebo ho pomůže vyřešit ortoped, případně chiropraktik. Naopak například degenerativní onemocnění páteře je závažný dlouhodobý problém.

Syndrom karpálního tunelu

Tato nemoc z povolání se projevuje silnou bolestí a otoky v oblasti zápěstí. Dalšími průvodními jevy je mravenčení v rukou a ztráta jejich síly.

Těhotenství

Během těhotenství můžou otékat zápěstí a díky tomu dochází k utlačování důležitých cév a vlásečnic. To následně způsobuje mravenčení v rukou.

Pokud máte problémy s mravenčením rukou, navštivte lékaře, který by vás měl vyšetřit za pomoci rentgenu páteře a vyšetření nervů, nazývaného elektromyografie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here