Domů Nemoci Léky Muscoril

Muscoril

Muscoril obsahuje účinnou látku Thiocolchicosidum. Lék se užívá v injekční a tobolkové formě pro uvolnění svalů. Přípravek působí na kosterní svalstvo bez toho, aby nějak výrazněji snížil jejich hybnost. Nepůsobí na dýchací svalstvo, nehrozí tedy nebezpečí dechového útlumu. Muscoril má dále ještě i mírně bolest tlumící a protizánětlivé účinky.

Indikace Muscorilu

Lékař Muscoril indikuje k léčbě bolestivých křečových svalů svalstva u akutních i dlouhodobých revmatických nebo ortopedických problémů. Aplikuje se u ústřelu, ischiasu, poškozených šlach, ale i u poranění.

Před započetím užívání Muscorilu

Dříve než lék začnete užívat, ujistěte lékaře, jestli nejste přecitlivělí na jakoukoliv látku obsaženou v léku. Lék nesmí užívat ženy, které jsou těhotné, nebo kojí. Zvláštní opatření je nutno provést tehdy, když trpíte epilepsií, máte průjem, zlobí vás porucha funkce ledvin a jater. Během léčby není možné pít žádný alkohol. Po aplikaci se mohou objevit náhlé změny, a proto je zapotřebí nemocného sledovat. Přípravek může u některých lidí vyvolat ospalost, což je může negativně ovlivnit v činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování. Tyto činnosti můžete vykonávat pouze s povolením svého lékaře.

Užívání Muscorilu

Obvykle se užívají 2 ampule o 4 miligramech denně. Lék se aplikuje do svalu v rozmezí 12 hodin. U velmi těžkých bolestí se podávají nejprve injekce a pak je možno přejít na Muscoril tobolky. U mírných a středně těžkých bolestí se podávají hlavně tobolky. Po aplikaci se s rehabilitací musí vyčkat 30-40 minut.

Nežádoucí účinky užívání Muscorilu

K nejčastějším nežádoucím účinkům patří ospalost, průjem a žaludeční křeče. Dále se může objevit také kopřivka, alergická reakce, zarudnutí kůže, nevolnost a zvracení. Vzácně pak může dojít ke snížení krevního tlaku a omdlení.

Zvláštní upozornění

  • Lék není určený pro děti mladších 15 let.
  • Thiokolchikosid může vyvolat záchvaty u epileptiků i u nemocných, kteří jsou těmito záchvaty ohroženi.
  • Testy prokázaly, že obsahuje látky, které podporují teratogenitu (vznik nádoru), mohou způsobit spontánní potrat, u mužů pak mohou způsobit neplodnost, mohou poškodit embryo. Neměl by se proto užívat dlouhodobě a rozhodně ne ve vysokých dávkách.
  • Ženy ho proto nesmí užívat ani tehdy, když jsou v produktivním věku a neužívají žádnou antikoncepci.
  • Lék není vhodný pro nemocné s intolerancí laktózy, malabsorpcí glukózy a galaktózy.

Díky posledním studiím se nesmí užívat déle než 7 dní. V případě, že je lék aplikován 2x denně v injekcích, může se aplikovat maximálně 5 dní. Všeobecně se však od užívání tohoto léku vesměs ustupuje. Jeho rizika jsou totiž velmi vysoká.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here