Domů Nemoci Infekce Nachlazení z klimatizace

Nachlazení z klimatizace

Již po řadu dní nás trápí opravdu úmorné horké počasí. Jednou ze záchran se jeví být klimatizace. Ale i ona může být spojena s problémy. K tomu nejtypičtějšímu patří nachlazení, rýma, bolest hlavy i suché oči. Děje se tomu tak především tehdy, když není správně nastavená a pravidelně čištěná.

A pak si můžete i uprostřed horkého léta užít pořádného nachlazení z klimatizace. Velmi často se tomu tak stane ani ne tak z domácího ochlazování, ale z návštěvy obchodního domu. Ty bývají klimatizované až přespříliš. Pokud máte sníženou imunitu, vyschlou nosní sliznici, máte k nachlazení dobře vykrčeno.

Kromě nachlazení může klimatizace zhoršit také alergii. V klimatizaci navíc cirkulují bakterie, prach, roztoči a plísně. S nedostatečnými filtry tak může dojít skutečně k velkému maléru.

Za co ještě může klimatizace?

Suchý kašel, bolest hlavy, suchá pleť, vysušené vlasy, oteklé oči, teplotní šok, zhoršení astmatu i problémy s krční páteří. Podle Američanů a jejich výzkumů prý klimatizace dokonce může i za přibírání na váze. Podle dané studie klimatizace vytváří příjemnou teplotu v místnosti, čímž omezuje spalování kalorií pocením a právě to vede k tloustnutí.

Jak se zbavit nachlazení

  • Pomozte si s jablečným octem, který vás zbaví bolestí v krku.
  • Velmi efektivní je i kuřecí polévka, která vás postaví na nohy. Kuřecí polévka obsahuje cystein, což je silný antioxidant, dále pak bílkoviny a minerály, jež posilují imunitní systém.
  • S nachlazením z klimatizace vám může pomoci česnek. Velmi efektivně bojuje proti bakteriím a virům. Jde o přírodní antibiotikum. I proto je vhodné jíst česnek při nachlazení pravidelně s rozptylem několika hodin.
  • Další dobrou vychytávkou jsou mokré ponožky. Dokáží řešit problémy nejen s chřipkou, ale i s bolestí hlavy a poruchou spánku. U této metody je nutné nohy nejprve nohy zahřát, pak je důležité namočit ponožky do studené vody a následně je navléct na nohy. Přes ně si potom oblečte další, prozatím suché ponožky a uložte se k spánku.
  • Užívejte vysokou dávku vitamínu C. Jezte také hodně ovoce a zeleniny.
  • Chrapotu se zbavíte s pomocí šalvěje, medu i Vincentky.

Jak zabránit nachlazení, když je všude klimatizace

Pokud chcete zamezit nachlazení z klimatizace, je nutno zacházet s ní rozumně. Základem je omezit čas strávený v klimatizovaných prostorách. Chraňte své oči. Zabraňte vystavení se silnému proudu chladného vzduchu. Pokud to není možné, zajistěte alespoň dostatečné zahalení, a to především oblast obličeje, krku, zad a kloubů. Klimatizaci mějte nastavenou tak, aby teplotní rozdíl nepřesáhl 5 stupňů Celsia. Klimatizaci pravidelně čistěte a měňte její filtry. Při přechodu z horka do chladu a naopak, dopřejte svému tělu čas, aby se adaptovalo, pravidelně větrejte, zvlhčujte místnosti. Klimatizaci v autě vypněte 15 minut před ukončením jízdy. Jezte dostatečné množství ovoce a zeleniny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here