Domů Lázně Nárok na lázně po operaci srdce

Nárok na lázně po operaci srdce

Operace srdce může mít různou podobu. Máte nějakou takovou operaci za sebou a uvažujete, zda máte na ně nárok? Řekneme vám to.

Kardiovaskulární choroby

Onemocnění srdce a cév patří k těm nejčastějším příčinám smrti na celém světě. Na jejich rozvoji se podílí neovlivnitelné faktory. jako věk, genetika a pohlaví. Ovlivnit je můře jejich životní styl, stres, stravovací návyky a pohyb.

Co jsou kardiovaskulární onemocnění

U některých takových operací jdete do lázní pouhých pět nebo šest dnů po operaci srdce. Stavy po operaci srdce mají obvykle nárok na 28 denní pobyt v lázních, které kompletně hradí pojišťovna. Do  těchto lázní jdou nemocní přímo z nemocnice. Do lázní je zapotřebí odjet nejpozději do třech měsíců od zákroku. Později by totiž lázně neměly kýžený léčebný efekt. Pojišťovna by pak mohla i takové lázně zamítnout.

Jak získat lázně

Takovéto lázně vám musí vždy schválit odborníci. Návrh musí jít od specialisty., čili od kardiologa. Návrh pak pokračuje přes praktického lékaře, který vám pak na základě doporučení specialisty vystaví návrh na lázeňskou léčbu. Revizní lékař na pojišťovně pak musí tuto žádost odsouhlasit.

Pokud jdete přímo z nemocnice, funguje to trochu jinak.V tom případě vše zajistí klinika,kde vás operovali.

Co vás po operaci čeká v lázních?

Podle zdravotního stavu daného nemocného, lázně vytvoří program přímo ušitý na míru. Nemocným se srdcem pomáhají suché uhličité koupele, skupinové i individuální cvičení, léčba chůzí, walking, léčebná dieta, psychoterapie, nácvik dechově relaxačních technik a další procedury.

Základem jsou uhličité koupele, podvodní masáže, vířivé koupele, ultrazvuk, horské slunce, inhalace, parafínové zábaly, masáže a léčba vysokého krevního tlaku.

Velmi zásadní je redukce hmotnosti, v případě, když to je zapotřebí.

Kam do lázní po operaci srdce?

Lázně Libverda:

Tyto lázně těží ze zdroje přírodní minerální vody hydrogenuhličatanového typu.

V místě se léčí především choroby srdce a kardiovaskulárního onemocnění. Mimoto se tu léčí onemocnění pohybového ústrojí, např. po trombózách, chronický lymfatický edém, stavy po operacích varixů.

Mariánské Lázně

Léčebnými zdroji tu jsou minerální vody,přírodní zdroj oxidu uhličitého, přírodní peloidy. Léčí se tu nemoci dýchacího a pohybového ústrojí, nemoci srdce a cév, choroby trávícího traktu, gynekologická onemocnění, nemoci z látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí.

Konstantinovy Lázně

Léčivým zdrojem je železnatá hydrogenuhličitano-sodno-hořečnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité. Indikovány jsou u nemocí srdce a cév, nemocí dýchacího ústrojí, ICHS, onemocnění aorty a velkých tepen, stavů po trombóze a infarktu myokardu.

Poděbrady

Přírodní léčivé zdroje tu jsousilně mineralizovaná kyselka hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-vápenatého typu se zvýšeným obsahem alkálií. Indikacemi tu je pohybové onemocnění, onemocnění srdce a cév, onemocnění způsobené poruchou látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí,dále pak stavů po infarktu, vysoký krevní tlak a kardiomyopatie. Tyto lázně provádí jako jediní v zemi časnou rehabilitaci po operacích srdce.

Jeseník

Přírodními zdroji tu jsou především léčebné klima. Léčí se tu nemoci dýchacích cest, onemocnění srdce a cév, psychická onemocnění, poruchy látkové výměny, neurózy,astma, stavy po operacích štítné žlázy, kožní infekce, poruchy žláz, alergická rýma, ekzém.

Teplice nad Bečvou

Přírodním zdrojem tuje termální silně mineralizovaná voda hydrogenuhličitano vápenatého typu. Léčí se tu nemoci srdce a cév, pohybového ústrojí, vysoký krevní tlak, stavy po operacích srdce,  infarktu myokardu, ICHS, kožních chorob, ekzémů a zánětlivých onemocnění kloubů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here