Domů Lázně Nejlepší lázně na pohybové ústrojí

Nejlepší lázně na pohybové ústrojí

Nejlepší lázně na pohybové ústrojí bezesporu najdete v Česku. Česká republika je svými lázněmi vyhlášená. Vybrat z nich jen jedny nejlepší je však řekla bych nemožné. Každé se vyznačují svými specifiky. 

Je rovněž i pravdou, že před nějakou dobou byly za ty nejlepší u nás považovány ty v Darkově, ale pak se potýkaly s jistými problémy a nedávno změnily majitele. Jsou momentálně ve fázi, kdy se opět staví na nohy. Momentálně patří k absolutní špičce, a to nejen u nás, Lázně Klimkovice. 

Lázně Klimkovice

Lázně Klimkovice jsou moderním lázeňským areálem. Využívají k léčbě stejnou vodu jako Darkov, čili jodobromové solanky. Voda je efektivní nejen na pohybový aparát, ale i cévní systém, neurologické potíže a gynekologické potíže. Nejde o klasické lázně, protože pro léčbu využívají ty nejmodernější prostředky. Lázeňský areál se nachází v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku s výhledem na Beskydy. 

Karlovy Vary

I Karlovy Vary mají za sebou velkou slávu a post těch nejlepších lázní nejen na pohybový aparát. Ke své léčbě užívají své léčivé prameny, na nichž mají založeny i procedury. 

Konstantinovy lázně

Dalšími vyhlášenými lázněmi na pohybové ústrojí jsou Konstantinovy lázně. Ty se nachází nedaleko Plzně. Jejich léčivá voda se vyznačuje nejvyšším obsahem kysličníku uhličitého v České republice. Podle jistých zdrojů jsou právě ony právě kvůli této vody těmi nejlepšími lázněmi na pohybové a oběhové ústrojí v České republice.Okolí obklopuje lesnatý kraj s mimořádně čistým ovzduším, jež je ideální pro pěší turistiku. Nedaleko je i Stříbro a zámek Bezdružice. Velkou část obce zabírá lázeňský park. Okolí je známým houbařským rájem. 

Historie Konstantinových lázní

První lázeňská budova zde vznikla v roce 1803 u zdejšího pramene. V roce 1837 je koupil Konstantin z Lövensteinu, podle něhož se jmenují. Lázně pak prodal 1872 Franzovi Josefovi Pankrazovi. Tehdy byl založen v místě i lázeňský park. Objevila se tu i další budova a v roce 1890 zde byla postavena i kaplička, která je dodnes v provozu. Už od počátku se zde léčila epilepsie, revma a nemoci oběhové soustavy. Potom, co sem byla zavedena železniční trať, lázně začaly vzkvétat. Stavěly se nové hotely a lázeňské budovy. Po první světové válce tu vybudovali koupaliště, vodovod, kino a byla zde zavedena elektřina. V současnosti patří k těm nejmenším lázním u nás. Aktuálními indikacemi pohybového ústrojí je revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc, revmatismus, artróza velkých a drobných kloubů, chronické onemocnění páteře a stavy po ortopedických operacích. K léčbě tu užívají uhličité koupele,plynové injekce, suché uhličité koupele, vířivé koupele, perličkové koupele, čtyřkomorové lázně, iontoforézu, léčebný tělocvik, inhalace, parafín, masáže, reflexní masáže, rehabilitace, měkké techniky, lymfodrenáže, oxygenoterapie, nordic walking a solná jeskyně. 

1 komentář

  1. V každém případě je Darkov nyní kvalitnější než Klimkovice. Více se vám tam věnují, přístup individuální

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here