Domů Zajímavosti Piercing zvyšuje riziko vzniku abscesu

Piercing zvyšuje riziko vzniku abscesu

PiercingPřestože dnes letí piercing a zejména mladší generace neváhá nechat si kvůli parádě propíchnout i nejintimnější partie svého těla, ukazují poslední studie provedené renomovanými zdravotnickými zařízeními z celého světa, že piercing zvyšuje riziko vzniku bolestivého a často recidivujícího abscesu.

Absces a piercing prsních bradavek

Poslední klinické studie ukázaly, že v případě piercingu prsních bradavek hrozí v průběhu měsíce až sedmi let po zákroku zvýšené riziko vzniku abscesu, hnisem vyplněné podkožní dutiny. Přestože již byly hlášeny jednotlivé případy vzniku abscesu v důsledku piercingu prsní bradavky, studie, kterou provedl plastický chirurg Dr. Vinod Gollapalli spolu se svým týmem z Univerzity v Iowě, je vůbec první studií, která se zaměřila na měření souvislosti piercingu s abscesem.

Přestože klinická studie byla relativně malá a zahrnovala 68 žen hospitalizovaných z důvodu abscesu prsu v univerzitní nemocnici při Univerzitě v Iowě. Jednalo se přitom o ženy, které měly piercing a u kterých absces prokazatelně nevznikl v důsledku běžných rizikových faktorů jako je rakovina prsu nebo ozáření.

V průběhu studie, která probíhala od ledna 2004 do listopadu 2009 se ukázalo, že pierving prsních bradavek zvyšuje riziko vzniku abscesu 10 až 20 krát. U kuřaček bylo toto riziko ještě 6 až 8 krát větší.

Vzkaz Dr. Gollapalliho ženám, které uvažují o piercingu prsních bradavek je následující. „I když je piercing proveden odborně a správně, přesto přítomnost cizího tělesa v lidském těle může být spouštěčem zánětu. Proto je potřeba si uvědomit, že piercing není zcela bez rizika“. říká Dr. Gollapalli.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here