Domů Pacient Platnost poukazu na rehabilitaci

Platnost poukazu na rehabilitaci

Rehabilitace, přesněji řečeno fyzioterapeutická a ergoterapeutická péče, je poskytnuta na základě předepsaného formuláře známého jako Poukaz na vyšetření nebo ošetření FT. Ten má platnost 7 dní od vystavení. Lékař by vás měl na tuto skutečnost upozornit. Nicméně, když se na něj pozorně podíváte, zjistíte, že tato informace je na něm napsána. 

Nicméně, i když je toto na poukazu napsáno, neznamená to, že rehabilitovat začnete do jednoho týdne. Znamená to, že byste s tím poukazem do jednoho týdne měli zajít na rehabilitaci se objednat. Někde poukaz akceptují i prošlý, vzhledem k tomu, že se jim pacienti objednávají i po telefonu. Poukaz pak pacient odevzdá až při první fyzické návštěvě rehabilitace v předem dohodnutém termínu. Jindy to ale takto nejde a tak se neobejdete bez další návštěvy svého lékaře, kde mu vše vysvětlíte a požádáte ho o vystavení nového poukazu na rehabilitaci. 

Na rehabilitaci je možné vypsat i poukaz K. Ten je ale určen k vyšetření a navrhnuté léčby rehabilitačním lékařem. Tento poukaz pak platí měsíc. Nicméně není určen pro všechna rehabilitační střediska, ale pouze tam, kde onen lékař je. 

Další informace pro pacienty

  • K zahájení léčby na rehabilitaci potřebujete žádanku od praktického nebo odborného lékaře. 
  • Na základě tohoto předpisu bude vystaven léčebný průkaz s časovým rozvrhem jednotlivých procedur. Tento průkaz je nutné nosit sebou a při každé návštěvě rehabilitace ho musíte předložit. Někdy na recepci, jindy v jednotlivých ambulancích. 
  • Pokud dojde v průběhu léčby k přerušení procedur, informujte o tom rehabilitaci. 
  • Při vynechání rehabilitace bez omluvy totiž přijdete o náhradní termín a pokud se to bude opakovat, můžete být z rehabilitace vyřazení. 
  • Odhlašování procedur provádějte nejpozději jeden den před sjednaným termínem. 
  • Procedury si můžete i objednat na víc a můžete si je i zaplatit. 
  • Noste se sebou to, co vám řeknou. Obvykle jde o cvičební úbor, ručníky, plavky, přezůvky. Někdy to může být ale také župan a kladka. 
  • Dodržujte základní hygienické návyky. Řiďte se řádem dané rehabilitace. 

Pojišťovna v rámci rehabilitace hradí

Hrazené jsou reflexní masáž, vazivová masáž, měkké techniky, mobilizace páteře a periferních kloubů, léčebná tělesná výchova, elektroléčba, magnetoterapie, léčebný ultrazvuk a další výkony ze seznamu zdravotních výkonů. Hrazeno je i kineziologické vyšetření, ale pouze 1 při zahájení a kontrolní pak maximálně 4x v jednom čtvrtletí. Dále jsou hrazeny i vodoléčebné procedury aplikované na končetiny, vzestupné končetinové koupele, vířivé koupele, střídavé nožní koupele, skotské střiky. 

Hrazeny nejsou: klasická masáž, rašelinové obklady, masáže pomocí přístrojů, masáže lávovými kameny a také třeba perličkové koupele. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here