Domů Reklamní články Pojďte se ponořit do příznivých účinků esenciálních olejů

Pojďte se ponořit do příznivých účinků esenciálních olejů

Stres, nervozita, špatné spaní – to jsou 3 hlavní překážky, jenž vám brání ve spokojeném životě. Zbavit se jich přitom není těžké. Jednou z velmi účinných metod je používání esenciálních olejů. Síla léčivých bylin je nepřekonatelná. Zapomeňte proto jednou provždy na chemické tablety a pusťte se do toho. Pozitivní účinky se projeví ihned!

Co jsou esenciální oleje a proč je používat?

Esenciální oleje jsou (zjednodušeně řečeno) vzácné tekutiny, které vznikají z rostlin. Obsahují všechny cenné látky, jenž obsahuje jejich mateřská rostlina. Jsou tedy čistě přírodní, a právě proto se mohou pochlubit příznivými účinky na lidský organismus. Tělo prostě lépe reaguje na jemu bližší – přírodní složky než na chemické složení léků, krémů apod. Získávají se šetrnou destilací, a proto obsahují až stovky různých látek, jenž mohou být tělu prospěšné. Jejich složení tvoří hlavně silice, díky nimž i nádherně voní. Jejich velkým rozdílem oproti běžným olejům je, že nejsou mastné a neucpávají póry.

Jak správně využít sílu esenciálních olejů?

Vždy je zásadní vědět, která bylina na co pomáhá a tím se při výběru oleje řídit. Pokud nemáte vůbec přehled, neriskujte nahodilým nákupem. Nejdříve si prostudujte seznam léčivých rostlin, abyste měli jistotu, že vyberete správně. Určitě je vhodné se vždy zeptat prodejce, pokud by vám nebyl schopen dát uspokojivou odpověď, poohlédněte se jinde. Éterické oleje se dají používat různě. Oblíbená je aromaterapie, kdy se používají difuzéry. Dále je možná inhalace, třeba jen přes kapesník, účinné jsou také koupele a velmi příjemnou záležitostí jsou masáže. Pomáhá také vtírání oleje do pokožky.

Heřmánek foto

Spolehněte se na profíky a navštivte dílnu

Abyste sílu olejů využili naplno, koukněte se na www.alchymystique.cz. Jedná se o projekt věnovaný esenciálním olejům, na webu najdete plno cenných informací i odkaz na e-shop, v němž se dá vše nakoupit za přívětivé ceny. Kromě olejů zde nakoupíte i speciální elixíry. A když budete mít zájem, můžete navštívit alchymistickou dílnu, kde si pod dohledem zkušených odborníků namícháte elixíry, parfémy, mastičky, séra či emulze podle vlastních přání.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here