Domů Reklamní články Proč, jak a kdy pít bylinkové čaje?

Proč, jak a kdy pít bylinkové čaje?

Příroda je mocná čarodějka, s jejíž pomocí je možné vyřešit spoustu lidských neduhů. Bylinky, ve kterých je ukryta její síla, dokážou někdy zázraky, a předčí tedy chemické léky. Ozdravná kúra trvá sice déle, ovšem účinky jsou silnější a trvalejší. Naučte se bylinky používat a brzy zjistíte, že ne vždy je nutné do těla cpát hordu léků a zbytečně jimi zahlcovat již tak dost tvrdě pracující organismus.

Musíte mít přehled, nebo si nechat poradit

Každá bylinka má jinou sílu a působí na jiné části organismu. Rozhodně se tedy nesmí stát, že vyrazíte do lesa nebo na louku, nasbíráte si bylinky a začnete z nich vařit čaj. Léčba pomocí bylinek musí být promyšlená a správně nastavená, jinak si koledujete o problémy. I bylinkami se totiž lehce můžete předávkovat, což není žádoucí. Pokud chcete mít jistotu, že budete bylinky užívat správně, pořiďte si kvalitní herbář a řiďte se jím. Pomoc najdete třeba i na sociálních sítích, zejména ve skupinkách bylinkových poradců, ve větších městech a někdy i na vesnicích najdete i specializované lékárny, kde vám také dobře poradí. Jestliže se v problematice začnete orientovat, je nejlepší si nakoupit, případně i nasbírat bylinky a naučit se je míchat do bylinných směsí.

Rychlé řešení online

Zatímco například kopřivu, lípu, jitrocel a další léčivky najdete snad na každé louce a snadno je usušíte, vzácné byliny v přírodě nenajdete a je potřeba si je koupit. Neutratíte moc, když se spolehnete na nabídku e-shopu chvilkanacaj.cz. Nabízí hlavně 1druhové bylinné čaje, tedy sušené květy, kořeny i plody. V nabídce se lehce vyznáte, sypané čaje si můžete seřadit podle abecedy, u každého je navíc podrobný popis, k čemu je daná bylinka vhodná.

Bylinkový čaj

A jak často čaj užívat?

Kořenáři obvykle doporučují maximálně 6týdenní bylinou kúru. V případě že nezabere, je třeba složení bylin změnit. Naopak není příliš vhodné pít stejnou bylinku často, protože si tak tělo rychle zvykne na její účinky, a může se snadno předávkovat. Pokud si bylinné čaje oblíbíte, často je měňte.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here