Domů Nemoci Ostatní Proč zvolit inkontinenční pomůcky namísto menstruačních vložek

Proč zvolit inkontinenční pomůcky namísto menstruačních vložek

Inkontinence neboli nežádoucí únik moči trápí velké procento naší populace. Netýká se pouze starších ročníků, jak se mnoho osob domnívá. Pořádně potrápit dokáže i mladší jedince. Spouštěčem může být například prodělaný operativní zákrok v malé pánvi (gynekologická operace nebo operace prostaty), objevit se může spolu se vznikem některé z nemocí (cukrovky, po mozkové mrtvici), ale poznají ji například i mladé maminky po porodu nebo již během těhotenství. Častou příčinou bývá povolené svalstvo pánevního dna.

Není vložka jako vložka

Během léčby inkontinence je vhodné používat inkontinenční pomůcky. Velká část lidí se za problém s inkontinencí stydí. Snaží se jej proto také utajit před svým okolím. Někdy se dokonce nesvěří ani vlastní rodině. Tento zdravotní handicap řeší používáním nevhodných hygienických pomůcek (například menstruačních vložek, které má většina žen doma). To je samozřejmě nešťastné řešení hned z několika důvodů. Inkontinenční pomůcky jsou totiž na rozdíl od menstruačních vložek uzpůsobené tak, aby pohltily rychle tekoucí tekutinu (moč místo krve). Dokážou v sobě také uzavřít nežádoucí pach, který s sebou moč přináší. Správně vybraná pomůcka je efektivním řešením. Nemusíte se s ní obávat úniku moči po stranách a pomočeného oblečení na veřejnosti. Takový trapas je noční můrou nejednoho inkontinentního.

Senioři

Vybírejte podle stupně své inkontinence

Pokud jste nuceni nahlédnout do světa inkontinenčních pomůcek, můžete být množstvím různých druhů poměrně zmateni. Není se čemu divit. Inkontinenčních pomůcek existuje obrovské množství. V první řadě je důležité si uvědomit, o jak rozsáhlou inkontinenci se jedná. Zda moč uniká po kapkách v malém množství nebo teče proudem. Pro lehký únik moči vám budou stačit inkontinenční vložky. Ty rozlišujeme pro ženy a pro muže. Jelikož jsou pohlavní orgány žen a mužů odlišné, je třeba, aby se vložka co nejvíce přizpůsobila pohlaví, pro které je určena. V případě vyššího stupně inkontinence využijete některé z plenkových kalhotek.

Inkontinenční vložky

Pod dohledem odborníka

Samozřejmostí by měla být návštěva lékaře. Ten nejenže provede potřebná vyšetření, zjistí stupeň inkontinence, ale také začne vaši inkontinenci správně léčit. Může vám také předepsat poukaz na inkontinenční pomůcku. Pomůcku vám potom bude hradit pojišťovna (plně nebo částečně). Lékař vám může doporučit cviky na posílení pánevního dna. V nejzazším případě zvolí operativní řešení. Řešte svou inkontinenci s lékařem co nejdříve. Získáte tolik potřebný pocit jistoty, který všichni inkontinentní postrádají. Nenechte padnout svoje sebevědomí až na dno. Řešení je celkem snadno dostupné. Zahoďte stud za hlavu. Vždyť zdraví máte jen jedno.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here