Domů Reklamní články První příznaky a projevy cukrovky 2. typu

První příznaky a projevy cukrovky 2. typu

Cukrovka 2. typu se stává stále častějším zdravotním problémem. Jedná se o civilizační onemocnění. Řekneme si jaké bývají průvodní příznaky a projevy u cukrovky 2. typu.

Cukrovka

Existují dva základní druhy cukrovky. A to cukrovka prvího typu, která se většinou objevuje v dětství. Typicky po nějakém virovém onemocnění. Cukrovka 1. typu se řadí mezi autoimunitní onemocnění, kdy tělo útočí na vlastní tkáňě. V tomto případě dojde k poškození beta buňek ve slinivce, ty mají na starost výroba inzulínu, ale po zničení nemá kdo inzulín vyrábět. Proto se cukrovka 1. typu musí řešit externím podáváním inzulínu. Cukrovka 2. typu se objevuje v dospělosti. A při jejím rozvoji hraje velkou roli špatná výživa a nedostatek tělesného pohybu.

Cukrovka: první příznaky a projevy

U lidí se často objevuje nadměrná žízeň, kdy se jim chce pořád nadměrně pít. Výsledkem je pak i nadměrné močení, neboli chození na malou. Další příznaky si můžete přečíst třeba v článku cukrovka příznaky, kdy jsou uvedené i další příznaky a projevy, které se objevují během onemocnění cukrovkou. Cukrovka 2. typu se rozvíjí postupně, takže příznaky se stupňují postupně, proto se často cukrovka odhlalí až za nějaký ten čas.

Při cukrovce se často rozvíjí i další zdravotní problémy

U lidí, kteří mají cukrovku a nedrží se úplně léčebného režimu se začínají objevovat i další zdravotní problémy. Ať už to je zvýšený cholesterol v krvi (mrknětena článek cholesterol hodnoty), vysoký krevní tlak a po nějakém čase se velmi často objevují i problémy s ledvinami. Protože ledviny hodně trpí užíváním léků. Často pak přibývají další a další zdravotní problémy.

Využijte potraviny, které snižují hladinu cukru v krvi

Pokud máte cukrovku, tak určitě doporučuji využívat i různé potraviny a byliny, které účinně snižují hladinu cukru v naší krvi. Mezi takové potraviny patří například česnek. Musí se jíst syrový a pořádně prolisovaný. Čím více česnek pálí, tím více je prospěšný. Můžete zkusit také zázvor. V článku zázvor a jeho účinky jsou rozebrány veškeré účinky zázvoru na lidské zdraví. Za vyzkoušení určitě stojí také křen a cibule nebo chili papričky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here