Domů Pacient Řízení auta se sádrou

Řízení auta se sádrou

Zranili jste se tak nešikovně, že bylo nutné na nějakou dobu vaši ruku nebo nohu znehybnit? To je jistě velmi nepříjemné a vy kromě ostatních problémů stojíte i před dilematem, jak to teď bude s řízením vašeho motorového vozidla. Vždyť se bez něj přece neobejdete? 

Pokud tápete a nevíte co dělat. Přemýšlíte, jestli vůbec se sádrou za volant můžete, tak vězte, že zákon vám to jasně neřekne. Tu to nechává na úsudku každého. Tak trochu doufá v lidský rozum, který nepřecení schopnosti. No a pak také závisí na tom, jestli vás nezastaví policista, protože pokud si bude náhodou myslet něco jiného než vy, pak na vás čeká pokuta, a to skutečně nemalá. 

|Jak je to s legislativou

Zákon o silničním provozu totiž stanovuje toto: “Při účasti na silničním provozu na pozemních komunikacích je každý povinen chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví a majetek jiných osob, ani vlastní, aby nepoškodil životní prostředí, ani neohrožoval život zvířat.”

Své chování je navíc každý povinen přizpůsobit i stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu. Zda jsou dostatečné na to, abyste nikoho okolo sebe na silnici neohrožovali, je však na vás. 

Řízení auta se sádrou 

Pokud jste soudní, měli byste dospět ale k tomu, že řídit se sádrou na ruce nebo noze je vážně nerozum. Jsou jasně viditelné a policie má hned příčinu, proč by vás mohla pokutovat. Řidičovi schopnosti totiž mohou být snížené i z dalších důvodů s úrazem spojené, tedy z důvodu užití léků nebo silné bolesti hlavy. Každý řidič by si proto po úraze měl také ověřit, zda neužívá léky, které jsou s řízením kontraindikovány. Jednoduše, které mají na příbalovém letáku napsáno, že ovlivňují nějakým způsobem pozornost a podobně a nedoporučuje se s nimi jít za volant. Pokud by se totiž následně zjistilo, že ty léky máte, a stanete se účastníkem nehody, pojišťovna má vůči škůdci právo na úhradu vyplacené částky. 

A tak jednoduše platí: Pokud řidiči znemožňuje nebo i jen omezuje zranění úplné ovládání vozidla, tak i v krajních situacích by měl řízení vozidla vynechat. Jeho reakce na nenadálou situaci v provozu vyžadují plné schopnosti. To možná tak zvládnete maximálně s obvázaným prstem po říznutí v kuchyni, pokud nebylo ještě příliš hluboké. 

Svého se musí držet i policista

Policista má totiž jasně definováno, jak má postupovat. Záleží to na zvážení konkrétního případu a konkrétní policejní hlídce. Čili, vše závisí na jeho osobním pohledu. A pokuta jím pak udělená není vůbec malá, dosáhnout může aktuálně 2000 Kč. Navíc kromě pokuty vám může zamezit i pokračování v jízdě. 

Dříve, než si tedy sednete se sádrou za volant vašeho auta, zvažte i možné následky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here