Domů Reklamní články Sportovní trénink musí být systematický

Sportovní trénink musí být systematický

U sportovního tréninku je velmi důležité, aby byl trénink systematický. Je důležité systematicky zlepšovat svoji sportovní výkonnost.

Fotbalový trénink

Fotbal je v Česku nejvíce rozšířený sport. Věnují se mu zejména muži, ale okrajově také ženy. Fotbal má dobře propracovaný systém vzdělávání svých trénerů, takže tady máme docela dosta kvalitních fotbalových trenérů. Je to také díky tomu, že je ve fotbale nejvíce peněz. U malých hráčů je třeba dbát zejména na dobrou techniku při práci s míčem. Hra mládeže by neměla určitě být svázaná taktikou. Články o tréninku fotbalu můžete najít na webu Sportuj.com v rubrice fotbal trénink.

Boxerský trénink

Boxéři velmi často využívají kruhový trénink, který je skvělý na budování fyzické kondice. Říká se, že boxéři mají nejlepší fyzickou kondici ze všech sportovců. U boxerů jsou také často tzv. sparingové trenéry, kdy boxujeme se svým sparingem. Na začátku je důležité vybudovat si nějakou základní kondici a natrénovat správně techniku jednotlivých úderů.

Hlídejte si vaši tělesnou váhu

Vždy je důležtié si hlídat to, aby jsme měly optimální tělesnou váhu. K základní přectavě o vaší tělesné váhy vám poslouží jednoduchý výpočet BMI. Je to tzv. BMI index. Pro základní orientaci BMI bohatě stačí a nemusíme využívat nějaké složité metody. Při sportu má vliv i strava, kterou konzumujete. Přemýšlejte tedy více o vaší každodenní stravě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here