Domů Nemoci Dětské nemoci Suchý dráždivý kašel bez teplot

Suchý dráždivý kašel bez teplot

Kašel je nepříjemným projevem lidského těla. Ten bývá obvykle spojen s předzvěstí určitého onemocnění.  Jde o obranný mechanismus, jehož podoba může být naprosto rozdílná. Jednou z nich je i suchý dráždivý kašel bez teplot.

Ten se týká hlavně dýchacích cest, které reagují na nejrůznější příčiny v podobě bakterií, infekce či jiných viróz. Podle průběhu a typu kašle je možné do určité míry předpokládat, jaké onemocnění člověka postihlo.

Zánět horních cest dýchacích

Pakliže máte suchý dráždivý kašel bez teplot, buďte si jisti, že jeho projev může souviset především s chřipkou nebo klasickou rýmou. Obvykle jde o nosohltan nebo hrtan, kde v dutinách vznikají záněty odlišných rozsahů.

Trpíte-li akutním suchým kašlem, jehož průběh trvá do tří týdnů délky, může se stát, že jde o znamení daleko vážnějších problémů, jež není vhodné jakkoliv podceňovat.

Rozdíl mezi akutním a chronickým kašlem

Suchý dráždivý kašel
Suchý dráždivý kašel

Přepadne-li vás suchý dráždivý kašel bez teplot, jehož projevy jsou v podobě škrábání a svědění, měli byste vědět, že je třeba rozlišovat dvě formy onemocnění horních cest dýchacích.

Akutní projev kašle je obvykle v prvopočátku samotného průběhu, a to do maximální doby tří týdnů. Jesliže suchý kašel stále přetrvává, přechází nemoc do své chronické podoby a je třeba vyhledat odbornou lékařskou péči.

Další příznaky suchého kašle

Pakliže vás již delší dobu sužuje suchý dráždivý kašel bez teplot, můžete na svém těle pociťovat také značnou únavu. I to je jeden z prvků prozrazujících, že něco bude pravděpodobně v nepořádku.

Kašle, ať už akutního nebo chronického, se můžete zbavit prostřednictvím odpovídajících antibiotik. V některých případech je léčení založeno na klasických preparátech s přemírou vitamínů a příslušných látek.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here