Titul FESO je zkratkou neakademického titulu a členství v odborné asociaci Fellowship of the European Stroke Organisation.
Jde o Evropskou organizaci mozkové mrtvice, čili European stroke Organization. Jde o prosperující komunitu, která výrazně přispívá k zlepšení života pacientů s cévní mozkovou příhodou a jejich rodin po celé Evropě.
Obsah článku
Titul FESO
Konference ESO jsou pak ty nejvýznamnější jejich každoroční akcí, kterou ESO pořádá. Jsou na ní prezentovány významné vědecké pokroky v péči o cévní mozkovou příhodu. ESO Fellows je pak skupina starších jednotlivců jmenovaných na základě jejich vědecké odbornosti, vedení ve zlepšování péče o mozkové příhody a ochoty být aktivní v ESO. Členové přinášejí odborné znalosti do podpůrných výborů, výukových kurzů ESO, letní školy ESO a pracují jako velvyslanci ESO ve vlastní zemi původu. Rada členů bude diskutovat o zavedení mentorského schématu, kde členové podporují mladší kolegy ESO při rozvoji jejich výzkumu, zlepšování služeb a vůdcovských dovedností.
Členové ESO
Členové organizace, kteří se chtějí ucházet o členství, by měli mít alespoň 5 publikací o mozkové mrtvici nebo cerebrovaskulárních onemocněních v mezinárodních časopisech s peer review a impakt faktorem větším než 2, pravidelně se účastnit konferencí ESO. Přihlášky je třeba zasílat předsedovi Rady členů ESO spolu se svým životopisem, dopisy s podporou od nejméně dvou kolegů a průvodním dopisem uvádějícím plánované závazky a příspěvky žadatele. Žádosti jsou podporovány hlavně jednotlivci ze zemí východní Evropy a ženami. Titul není podmíněn nějakou další zkouškou a vlastně jen představuje přátelské nastavení k společnosti a odborné vzdělání a zkušenosti, které daný lékař získal.
Strategický plán
V celé Evropě má mrtvice na svědomí více než 1 milion úmrtí ročně. Riziko úmrtí v důsledku cévní mozkové příhody se mezi zeměmi podstatně liší a je více než 3x vyšší ve střední a východní Evropě než v severní, jižní a západní Evropě. Vizí této organizace je sloužit jako hlas mrtvice v Evropě harmonizovali léčbu v celé Evropě a podnikat kroky ke snížení zátěže mrtvice na regionální a globální úrovni. Vedení ESO předpokládá strategický plán, jak zařídit investice zdrojů ESO.
Klíčové cíle
- Mezi hlavní strategické cíle ESO patří zajištění udržitelného úspěchu, včetně:
- Udržování výjimečně úrovně kvality výstupu napříč ESO.
- Pokračovat v přitahování špičkových talentů v oboru, ať už jako členů, vedoucích nebo přispěvovatelů do projektů ESO.
- Vytvoření organizační struktury pro podporu a usnadnění dalšího růstu.
- Poskytování spolehlivých a trvale dobrých služeb členům, zákazníkům a partnerům.
Další růst individuálního členství, jakož i prostřednictvím národních společností a příbuzných asociací.