Domů Nemoci Gynekologie Vysazení antikoncepce

Vysazení antikoncepce

Antikoncepci pravidelně užívá až 1 milion žen v produktivním věku. K vysazení antikoncepce může dojít z celé řady důvodů, vůbec nejčastěji tomu však bývá z důvodu plánovaného rodičovství.

Co nastane, když žena vysadí antikoncepci

Víte, že až u 75% žen nastane po vysazení antikoncepce tzv. superovulace, která zapříčiní velmi rychlé otěhotnění? Není to nesmysl, ale holý fakt. Tělo je vážně po bezprostředním vysazení tabletek pro těhotenství skvěle připraveno. Takže, pokud se vás bude někdo snažit přesvědčit že antikoncepce ženě ubírá na plodnosti, nevěřte mu. Pilulky otěhotnění zabrání pouze ve chvíli, kdy je bere, po vysazení se plodnost vrací. A to až v 70% hned v následném menstruačním cyklu.

Co je superovulace

Superovulace představuje bouřlivou reakci těla na uvolnění zastavené funkce vaječníků. Tělo je vyhladovělé po normálním hormonálním fungování, což následně způsobí onu ohromnou reakci, kdy je šance na otěhotnění vůbec největší.

Jak přestat s užíváním antikoncepce

Je to jednoduché, s antikoncepcí můžete přestat téměř kdykoliv, avšak nikdy s ní nepřestávejte uprostřed cyklu, protože to je pro tělo nebezpečné. Tělo je plné hormonů, kterých se nemůže sám dobře zbavit. Nejlepší je s tabletkami přestat podle doporučení gynekologa. Při vysazování vám také doporučujeme pít více vody, jaterní čaj, užívat vitamín B, C, železo a zinek. Z jídelníčku vysaďte cukr a alkohol.

Pozitiva užívání antikoncepce

Antikoncepce chrání dělohu před rakovinou dělohy a vaječníků, snižuje endometriózu a pomáhá upravit menstruační cyklus.

Kdy je vhodné vysadit antikoncepci

Při užívání antikoncepce se všeobecně doporučuje, abyste ji nejpozději do 10 let od započetí užívání na několik měsíců vysadily. Nemusí to být vždy před plánovaným těhotenstvím, ale jednoduše proto, aby se tělo očistilo a ulevilo si od umělých hormonů. Také je ale fakt, že antikoncepce se neustále mění a ta nejmodernější antikoncepce obsahuje doopravdy doslova titěrné množství hormonů. Mimo toho je navíc velice šetrná.

Typické příznaky, které souvisí s vysazenou antikoncepcí

Vysadily jste antikoncepci? Nutno počítat s tím, že vaše tělo se opět probere k životu a vše, na co jste už dávno zapomněly, bude zpět. Nastartování souvisí s tím, co ženy bez antikoncepce prožívají zcela běžně, je to akné, nevyrovnanost emocí, bolest hlavy, nervozita a nervnost, bolest ňader, bolest zad a křeče břicha, shromažďování tekutin, přibývání na váze, zvýšená čichová citlivost, mnohem silnější menstruace, výtok v půli ovulace a také i zvýšené libido (asi jediné pozitivní na tom všem). Vaš premenstruační syndrom bude vytažen z Pandořiny skříňky. Mnoho žen na tyhle nepříjemnosti v průběhu užívání antikoncepce zcela zapomnělo. Na tohle všechno je zapotřebí při vysazení antikoncepce myslet a se vším je nutno počítat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here