Domů Nemoci Příznaky Vystouplé žíly na rukou

Vystouplé žíly na rukou

Vystouplé žíly jsou příznakem určitých zdravotních problémů. Nemusí tomu tak vždy být. Ne vždy musí jít o patologickou záležitost. Pravda, mohou být v některých případech poměrně nevzhledné. Povětšinou u nich spíše však jde jen o kosmetickou záležitost.  

Kdy mohou mít lidi vystouplé žíly

Vystouplé žíly mohou mít mladí, staří, štíhlí, obézní a dokonce i sportovci. Vystouplé žíly si nevybírají, mají je ženy i muži. I když tedy ženy tento problém trápí přece jen více. Muži je zase mají výraznější. Pravdou  také je, že lidé s vystouplými žílami, pokud hubnou, stávají se ještě výraznějšími. Nejvíce se objevují ve věku 40 až 50 let. Objevují se nejen na hřbetu ruky, ale také i na předloktích a někdy dokonce i pažích. Pokud se objeví u starších ročníků, nedá se nic dělat. Je to prostě fenomén spojený s věkem. 

Sedm příčin

 • Žíly  vyskočí po cvičení. Silové cvičení je spojeno se zvýšením arteriálního krevního tlaku. Svaly vám u toho ztvrdnou a vytlačí žíly na povrch kůže. 
 • Vystouplé žíly se přirozeně objevují se stárnutím pleti.  Někdo k tomu má větší sklon a někdo menší. 
 • Na vystouplé žíly má vliv genetika. V některých rodinách se prostě vystouplé žíly dědí. Pokud se vám z estetických důvodů nelíbí, využijte laserové ošetření anebo plastickou výplň tukem. 
 • Vystouplé žíly se na rukách objevují i u kardiovaskulárních chorob a poruchách srážení krve. Křečové žíly se mohou objevit i na rukách. 
 • Vystouplé žíly trápí ve velké míře lidi s nízkým procentem podkožního tuku. I když mají nezdravý vzhled, nejsou přitom nemocní. 
 • Vystouplé žíly trápí těhotné ženy. Je to způsobeno zvýšeným průtokem o 20 až 40%. Viditelné jsou pak nejen na rukách, ale i na prsou,břiše a nohách. 
 • Vliv na vznik vystouplých žil má i hubnutí. Je to jednoduché, čím je tuková vrstva tenčí, tím jsou viditelnější. Nejde o žádný zdravotní problém, spíše naopak. 

Mohou být vyduté žíly spojené s závažnou příčinou? 

Vystouplé žíly mohou být problematické pouze ve vzácných případech. Spojeny mohou být s abnormalitami hrudníku a cervikálními žebry. Ve výjimečných případech pak může dojít k zablokování toku krve. Stav může být spojen i s nádorem tlačícím na žíu, jež znemožňuje průtok krve a doprovází ji vyboulení žil.

Pokud se chcete vystouplých žil z estetických důvodů zbavit

 • Pokud se chcete vystouplých žil zbavit, máte tři možnosti: 
 • Endothermální laserovou ablaci. Je to s pomocí laseru. 
 • Další možností jsou pak mikroflebektomie nebo skleroterapie. Skleroterapie je metoda, která se používá k řešení křečových žil na nohách. Někdy je možné léčbu kombinovat. Vše se provádí za užití lokálního anestetika. 
 • Vystouplé žíly jsou většinou pouze kosmetickým problémem, který není ve skutečnosti není zapotřebí nijak měnit. Představuje totiž zcela zbytečný zásah do organismu.
Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here